Korzystając z przerwy w rozgrywkach, przygotowaliśmy cykl artykułów prezentujących to, co znajdziecie na naszej stronie oraz jak się po niej poruszać. Wiemy, że wielu z Was nie może żyć bez Lechii, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Cykl 'Lechia.Net od kuchni' pokaże Wam jak korzystać z bogatych zbiorów i podstron, które na przestrzeni lat wprowadziliśmy i w większości stale rozwijamy.

Wiele osób czerpie obecnie wiedzę głównie z Mediów Społecznościowych. Portalom takim jak nasz ciężko zachęcić czytelnika do dłuższego zatrzymania się na stronie. Nie nastawiamy się na krzykliwe nagłówki, by na siłę zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Artykuły z bieżącymi aktualnościami to tylko jeden z wielu elementów naszego portalu. 

Mamy nadzieję, że instrukcje obsługi naszej strony zachęcą Was do częstszych odwiedzin, ale też do pomocy przy rozbudowie poszczególnych działów. Przypominamy, że stronę tworzymy dla WAS, ale też chcemy ją tworzyć wspólnie z WAMI. U nas każdy może pisać lub prezentować swoje kolekcje.

03 Rozgrywki ligowe

Jednym z ważniejszych elementów naszej strony jest system rozgrywek. Wiele portali, szczególnie oficjalnych (klubowych), podchodzi do tego tematu mało poważnie. Większość nieoficjalnych serwisów klubowych również sobie z tym nie radzi.

Ciężko znaleźć informacje o meczach, sylwetki zawodników, bilanse ich występów. Jednym z niewielu portali, który robi to porządnie jest 90minut.pl. Jednakże jest to serwis ogólnokrajowy.

Mamy zatem nadzieję, że doceniacie to, że nam się chce i już od kilkunastu lat prowadzimy, ale i rozwijamy ten element naszej strony. Niestety, nie można sobie pozwolić tutaj na przerwę, a odpuszczenie tematu niweczy wieloletnią pracę.

No dobra, ale gdzie to u was jest?

Już podpowiadamy. Na poniższych grafikach pokazujemy, jak trafić do sekcji z rozgrywkami ligowymi. W menu rozwijanym trzeba najpierw kliknąć w ROZGRYWKI, gdzie pokaże nam się drzewko Lechia I, Lechia II, Puchar Polski, Kobiety i Pozostałe.

 archiwumnewsow 01

Wersja na komputer

 archiwumnewsow 01mobile

Wersja na telefon

Każda z sekcji jest do siebie podobna, dlatego szczegóły opiszemy na przykładzie pierwszej drużyny Lechii Gdańsk.

KADRA DRUŻYNY

Na podstronie tej znajdziecie aktualną kadrę pierwszej drużyny, drużyny rezerw (niestety w tym sezonie zawieszone), i naszej drużyny kobiecej. Osobno prezentujemy kadrę, która mierzy się w rozgrywkach Pucharu Polski.

Wszystko, co tam zobaczycie, jest raczej czytelne i nie wymaga opisu. Prezentujemy numer, zdjęcie, datę urodzenia oraz większość statystyk meczowych. Tak duża ilość danych, mamy nadzieję, przydaje się do analizy postawy poszczególnych zawodników. 

rozgrywki 02

Jeżeli chcesz zobaczyć szczegóły dotyczące danego zawodnika, wystarczy kliknąć w jego nazwisko.

Jak na powyższym przykładzie u Conrado, znajdziecie jego szczegółowy opis, który staramy się na bieżąco aktualizować oraz szczegółowe zestawienie występów w bieżącym sezonie (mecz po meczu).

Poniżej znajdują się "Statystyki osobiste", które pokazują szczegóły dotyczące występu we wcześniejszych sezonach.

rozgrywki 03

 Klikając w dany sezon, zobaczycie szczegółowe występy danego zawodnika w wybranym sezonie. Wszystkie dane są podsumowane.

TERMINARZ ROZGRYWEK

Wchodząc w to menu, zobaczycie szczegółowy terminarz na obecny sezon. Przy meczach już rozegranych widać lupę i opcję "Raport meczowy", gdzie po kliknięciu zobaczycie szczegóły dotyczące danego spotkania (składy, zmiany, kartki, bramki, itp.). Z kolei przy meczach planowanych macie w tym miejscu odnośnik do "historii spotkań", której szczegóły opiszemy osobno.
rozgrywki 04

WYNIKI i TABELE

W tej pozycji prezentujemy wyniki ostatniej kolejki oraz aktualną tabelę. Macie też możliwość zobaczenia wyników poprzednich kolejek oraz sprawdzenia, jak wygląda tabela meczów domowych i wyjazdowych.

rozgrywki 05

SĘDZIOWIE

Ta podstrona pokazuje wszystkich sędziów, którzy prowadzili mecze Lechii Gdańsk w bieżącym sezonie, wraz z ilością sędziowanych spotkań. Gdy klikniesz w nazwisko danego sędziego zobaczysz, od kiedy sędziuje mecze Lechii. Na przykładzie Tomasza Musiała widać, że po raz pierwszy prowadził mecz Biało-Zielonych w sezonie 2007/08.

rozgrywki 07

Po kliknięciu w dany sezon zobaczycie wszystkie mecze Lechii prowadzone przez danego sędziego.

To w zasadzie byłoby wszystko. Dodatkowo znajdziecie tutaj wszystkie dodane przez nas na stronę sezony drugiej drużyny Lechii KLIKNIJ,, kobiecej drużyny seniorskiej KLIKNIJ, Młodej Ekstraklasy KLIKNIJ i Lechii Polonii Gdańsk KLIKNIJ, którą w sezonie 2001/02 traktujemy jako osobną drużynę.

 

 Czy trzeba wyjaśnić coś więcej? Czy instrukcja jest mało czytelna? Jeśli tak, piszcie do nas. Strona ma być przyjazna dla Was. Zatem wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora