Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, przygotowaliśmy szereg artykułów prezentujących to, co znajdziecie na naszej stronie oraz jak się po niej poruszać. Wiemy, że wielu z Was nie może żyć bez Lechii, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Cykl 'Lechia.Net od kuchni' pokaże Wam, jak korzystać z bogatych zbiorów i podstron, które na przestrzeni lat wprowadziliśmy i w większości stale rozwijamy.

Wiele osób czerpie obecnie wiedzę głównie z Mediów Społecznościowych. Portalom takim jak nasz ciężko zachęcić czytelnika do dłuższego zatrzymania się na stronie. Nie nastawiamy się na krzykliwe nagłówki, by na siłę zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Artykuły z bieżącymi aktualnościami to tylko jeden z wielu elementów naszego portalu. 

Mamy nadzieję, że instrukcje obsługi naszej strony zachęcą Was do częstszych odwiedzin, ale też do pomocy przy rozbudowie poszczególnych działów. Przypominamy, że stronę tworzymy dla WAS, ale też chcemy ją tworzyć wspólnie z WAMI. U nas każdy może pisać lub prezentować swoje kolekcje.

04 Archiwum Prasowe

Wycinki prasowe kryją w sobie wiele wspomnień dla kibiców, którzy kibicowali Lechii Gdańsk w latach, gdy prasa papierowa była bardzo popularna. Wielu z Was ma w domu zeszyty, w których wklejane były relacje z meczów, tabele i inne ciekawostki związane z ukochaną drużyną.

To właśnie takie zeszyty, które otrzymaliśmy od kilku kibiców i piłkarzy, dały początek archiwum prasowemu. Na samym początku najwięcej wycinków mieliśmy z lat osiemdziesiątych i dziewięćdziesiątych.

1984.09.01.lechia pogon 0 1

Z czasem jednak zaczęliśmy docierać do kolejnych osób, a nasze archiwum powiększało się szybko o setki materiałów.

1946.02.15.bop mks sopot w grach db

Obecnie, od kilku lat, korzystając z dostępu do wielu tytułów prasowych, uzupełniamy sezon po sezonie naszą kolekcję o zapowiedzirelacje, wywiady, reportaże i inne artykuły, na które trafimy.

Aktualnie znajdziecie u nas prawie 13 tysięcy artykułów prasowych.

  

Jak tylko czas pozwoli, dział ten będziemy sukcesywnie aktualizowali, o czym będziemy na bieżąco informowali na naszej stronie. Oczywiście, jak zawsze liczymy na Waszą pomoc (wasze materiały).

No dobra, ale gdzie to u was jest?

Już podpowiadamy. Na poniższych grafikach pokazujemy, jak trafić do archiwum prasowego. W menu rozwijanym trzeba najpierw kliknąć w HISTORIA, gdzie pokaże nam się drzewko Klub, T29, Nasze zbiory. I to właśnie w tej ostatniej sekcji znajdziecie "Archiwum Prasowe".

 archiwumprasowe 01

Wersja na komputer

 archiwumprasowe 01mob

Wersja na telefon

 

Gdy klikniecie w ten odnośnik przeniesiecie się do strony głównej Archiwum Prasowego, gdzie poza opisem znajdziecie odnośniki do poszczególnych sezonów, podzielone na dekady.

archiwumprasowe 02

Na powyższym przykładzie, klikając w "1960 Wiosna" przejdziecie do kilkuset artykułów prasowych z pierwszej połowy tego roku, ułożonych chronologicznie.

W opisie podajemy datę publikacji, tytuł i źródło.

Mamy nadzieję, że powyższa instrukcja zachęci Was do szperania, czytania a tym samym poszerzania swojej wiedzy o Lechii Gdańsk.

 

Czy trzeba wyjaśnić coś więcej? Czy instrukcja jest mało czytelna? Jeśli tak, piszcie do nas. Strona ma być przyjazna dla Was. Zatem wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora