Korzystając z przerwy w rozgrywkach, przygotowaliśmy cykl artykułów prezentujących to, co znajdziecie na naszej stronie oraz jak się po niej poruszać. Wiemy, że wielu z Was nie może żyć bez Lechii, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Cykl 'Lechia.Net od kuchni' pokaże Wam jak korzystać z bogatych zbiorów i podstron, które na przestrzeni lat wprowadziliśmy i w większości stale rozwijamy.

Wiele osób czerpie obecnie wiedzę głównie z Mediów Społecznościowych. Portalom takim jak nasz ciężko zachęcić czytelnika do dłuższego zatrzymania się na stronie. Nie nastawiamy się na krzykliwe nagłówki, by na siłę zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Artykuły z bieżącymi aktualnościami to tylko jeden z wielu elementów naszego portalu. 

Mamy nadzieję, że instrukcje obsługi naszej strony zachęcą Was do częstszych odwiedzin, ale też do pomocy przy rozbudowie poszczególnych działów. Przypominamy, że stronę tworzymy dla WAS, ale też chcemy ją tworzyć wspólnie z WAMI. U nas każdy może pisać lub prezentować swoje kolekcje.

02 Fotorelacje

Portal Lechia.net od samego początku stawiał na multimedia. Tym dziennikarze, związani ze stroną, chcieli dotrzeć do czytelników. Gdy dziś wspomnimy, że zakup aparatu cyfrowego był wówczas problemem, każdy zaśmieje się nam w twarz. Jak to, przecież teraz każdym telefonem można robić super zdjęcia?

Cóż, nie dość, że internet dopiero raczkował w Polsce, to podobnie było z dostępem do nowych technologii. Na początku XXI wieku dominowały jeszcze aparaty analogowe, a pierwsze cyfrówki były poza zasięgiem przeciętnego Polaka.

Nam się to udało. I od początku funkcjonowania portalu zalewaliśmy Was licznymi fotorelacjami. A warto dodać, że zainteresowanie Lechią było wówczas skromne. Klub dopiero się odbudowywał i świeżo awansował do IV ligi.

Dzięki naszej pracy mogliśmy pokazać całemu światu jak krok po kroku Biało-Zieloni wspinają się na piłkarskie salony.

Przez ten czas, przez naszą redakcję, przewinęło się około 20-30 osób, które spróbowały swoich sił w fotografii. Część zaliczyła epizody, część wspierała nas po kilka lat, a kilka osób poszło dalej i pracuje w branży lub po prostu w klubach piłkarskich w kraju.

Tak jak rozwijał się świat internetu i nowych technologii, tak i my musieliśmy starać się nadążyć, by sprostać oczekiwaniom czytelników. Na początku stawialiśmy na ilość. Nasze galerie liczyły często po 200 zdjęć, ale nie były nudne. Kibice Lechii rozsiani po całym świecie, to dzięki nam mogli być bliżej Klubu. Nikt nie narzekał na bogate fotoreportaże.

Z czasem jednak postawiliśmy na jakość. Lechia zaczęła rozgrywać mecze przy sztucznym świetle. To już wymagało profesjonalnego sprzętu. Oczywiście część z Was nie zrozumie, ale profesjonalne podejście do tematu fotografii kosztuje i to nie mało.

I tak przez blisko 20 lat, sezon po sezonie, możecie u nas oglądać fotorelacje z wydarzeń związanych z Lechią. Tak świadomie piszę wydarzeń, a nie tylko meczów. Staramy się, dokumentować i uwieczniać mecze pierwszej i drugiej drużyny, mecze naszych Pań i rugbistów.

Jednak nie samym meczem człowiek żyje. W naszych licznych fotoreportażach znajdziecie również te dotyczące wydarzeń patriotycznych, kibicowskich, promocji książek czy innych wydarzeń wokół Lechii.

Przez lata dokumentujemy też wszelkie zmiany zachodzące na Traugutta 29 [KLIKNIJ by to zobaczyć] i w Letnicy, gdzie byliśmy obecnie od samego początku budowy stadionu [ZOBACZ].

Jednak fotorelacje z bieżących wydarzeń to nie jedyne, na czym się skupiamy. Lechia to także bogata historia. Dlatego też możecie u nas znaleźć liczne galerie z lat 90-tych, 80-tych a i starsze. Podpowiemy przy okazji, że mamy w planach spore uzupełnienie tych fotorelacji o zdjęcia, do których niedawno dotarliśmy. Jest tego dużo, a sporo klisz czeka na zeskanowanie. Mamy zatem nadzieję, że w przyszłym roku miło Was zaskoczymy.

 

 

Ok, to teraz jak tam trafić?

Już podpowiadamy. Na poniższych grafikach pokazujemy, jak trafić do sekcji z fotorelacjami. W menu rozwijanym trzeba najpierw kliknąć w MULTIMEDIA, gdzie pokaże nam się drzewko kilku wybranych galerii.

 archiwumnewsow 01

Wersja na komputer

 archiwumnewsow 01mobile

Wersja na telefon

Jak widać powyżej, w menu prezentujemy tylko kilka galerii. Dlatego by zobaczyć wszystkie, należy kliknąć "POZOSTAŁE SEZONY'. Zobaczycie wtedy siatkę galerii, z podziałem na sezony. Klikając w wybrany sezon, zobaczycie wszystkie galerie z danego sezonu ułożone chronologicznie.

 

 Czy trzeba wyjaśnić coś więcej? Czy instrukcja jest mało czytelna? Jeśli tak, piszcie do nas. Strona ma być przyjazna dla Was. Zatem wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora