Korzystając z przerwy w rozgrywkach ligowych, przygotowaliśmy szereg artykułów prezentujących to, co znajdziecie na naszej stronie oraz jak się po niej poruszać. Wiemy, że wielu z Was nie może żyć bez Lechii, dlatego wychodzimy naprzeciw Waszym oczekiwaniom. Cykl 'Lechia.Net od kuchni' ma za zadanie pokazać Wam, jak korzystać z bogatych zbiorów i podstron, które na przestrzeni lat wprowadziliśmy i w większości stale rozwijamy.

Wiele osób czerpie obecnie wiedzę głównie z Mediów Społecznościowych. Portalom takim jak nasz ciężko zachęcić czytelnika do dłuższego zatrzymania się na stronie. Nie nastawiamy się na krzykliwe nagłówki, by na siłę zachęcić czytelnika do wejścia na stronę. Artykuły z bieżącymi aktualnościami to tylko jeden z wielu elementów naszego portalu. 

Mamy nadzieję, że instrukcje obsługi naszej strony zachęcą Was do częstszych odwiedzin, ale też do pomocy przy rozbudowie poszczególnych działów. Przypominamy, że stronę tworzymy dla WAS, ale też chcemy ją tworzyć wspólnie z WAMI. U nas każdy może pisać lub prezentować swoje kolekcje.

05 Filmy/LechiaTV

Dział z filmami został stworzony w oparciu o materiały LeszkaLV. To on od 2003 roku towarzyszył Lechii Gdańsk z kamerą na prawie każdym meczu domowym i wyjazdowym i dzięki jego filmom, mogliśmy przeżywać marsz Biało-Zielonych praktycznie od A-Klasy do Ekstraklasy.

Materiały autorstwa Leszka, przez prawie dekadę przybliżały kibicom Lechii rozsianym po świecie, klimat meczów od najniższych poziomów rozgrywek po Ekstraklasę.

W roku 2010 nastąpiła zmiana osobowa w sekcji TV. Od tego roku dział z filmami i nasz kanał na Youtube były zapełniane licznymi materiałami, których autorem był głównie nasz świeży narybek - MirekS.

Zapewne wielu z Was zauważyło różnicę w materiałach obu wspaniałych filmowców, dlatego pragniemy wytłumaczyć, iż po kilku latach pracy przy ligach, gdzie panowała "wolna amerykanka", musieliśmy dostosować się do przepisów, które pozwalały nagrywać jedynie trybuny, a nie jak wcześniej całość (murawa, ale szczególnie bramki).

Niestety nic nie trwa wiecznie. Działalność dziennikarską utrudniła nam pandemia. Limity wprowadzone przez organizatorów rozgrywek utrudniły prace dziennikarzom. Przetrwaliśmy jednak ten okres. Redakcja została zasilona kilkoma nowymi osobami, które mocno zaangażowały się w prace nad materiałami wideo.

Mateusz, Piotr i Maciek od około 2020 roku dostarczają wam nowe porcje autorskich materiałów. I nie są to głównie materiały z dopingiem, o czym chyba zdążyliście się przekonać.

Dzięki zaangażowaniu nowych osób postanowiliśmy pójść o krok naprzód, czego efektem jest LechiaTV. Projekt, który chcemy rozwijać niezależnie od Lechia.Net.

W naszych zbiorach znajdziecie obecnie (grudzień 2022 roku) ponad 1300 filmów. Bramki, kulisy, wywiady, doping, oprawy, rugby, mecze rezerw, mecze kobiecej drużyny Lechii - dosłownie wszystko, co jest związane z Lechią Gdańsk. Mamy nadzieję, że ta bogata biblioteka materiałów, która stale się powiększa, pozwala Wam wspominać niezapomniane chwile z meczów Lechii. Do czego bardzo zachęcamy.

Wchodźcie na nasz kanał. Oglądajcie materiały, komentujcie. Zachęcamy!

No dobra, ale gdzie to u was znaleźć?

Już podpowiadamy. Na poniższych grafikach pokazujemy, jak trafić do działu z filmami. W menu rozwijanym trzeba najpierw kliknąć w MULTIMEDIA, gdzie pokaże nam się drzewko FOTO, WIDEO. I to właśnie w tej ostatniej sekcji znajdziecie odnośniki do naszych kanałów na Youtube i Vimeo oraz odnośnik do strony Lechia.net TV.

 tv 01

Wersja na komputer

 tv 01mobile

Wersja na telefon

 

Gdy klikniecie w odnośnik Lechia.net TV przeniesiecie się do strony ze spisem materiałów wideo w podziale na sezony. Są tutaj skatalogowane wszystkie nasze materiały wideo od roku 2003 do roku 2009.

tv 02

Klikając w poniższy link, przejdziecie do strony ze spisem wszystkich udokumentowanych wydarzeń z danego sezonu, w tym przypadku z sezonu 2003/2004.

Ukaże wam się widok wszystkich wydarzeń z wybranego sezonu. Gdy klikniecie w wybrane wydarzenie zobaczycie wszystkie filmy np. wszystkie zarejestrowane bramki.

tv 03

Dlaczego zrobiliśmy taką stronę, skoro wszystko można znaleźć na Youtube? Powód jest prosty. Przez pierwsze kilka lat (2003-2009) z prawie każdego meczu prezentujemy po kilka filmów. Każda bramka czy ciekawy fragment meczu to osobny materiał wideo. I właśnie po to, by ułatwić wyszukanie wszystkich materiałów z danego wydarzenia/meczu przygotowaliśmy powyższą podstronę.

W późniejszych latach tworzyliśmy już kompleksowe materiały, zatem każdy z Was odnajdzie to, czego szuka na naszym kanale na Youtube.

Mamy nadzieję, że powyższa instrukcja zachęci Was do szperania, przeglądania podstron z sekcji wideo i spędzenia wielu godzin na oglądaniu naszych materiałów wideo.

Czy trzeba wyjaśnić coś więcej? Czy instrukcja jest mało czytelna? Jeśli tak, piszcie do nas. Strona ma być przyjazna dla Was. Zatem wszelkie uwagi i sugestie mile widziane.

 

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na Twitterze LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora