Wielkimi krokami zbliża się dzień Wszystkich Świętych, czyli okres gdy wiele osób ruszy na groby zmarłych. W tym roku postanowiliśmy ułatwić temat jednym, a innych zachęcić do zapalenia symbolicznego znicza na grobie osoby związanej z Lechią Gdańsk.

Przypomnijmy w skrócie, że Mapa Pamięci Lechii Gdańsk to miejsce, w którym znajdziecie informacje o lokalizacjach grobów sportowców (piłkarzy i trenerów) oraz działaczy związanych z Biało-Zielonymi.

Temat jest świeży. Ruszyliśmy z nim we wrześniu, więc w tym roku pewnie zaprezentujemy tylko część grobów (około 100).

Uzupełnianie mapy rozpoczęliśmy od trójmiejskich cmentarzy. Dzisiaj możecie poznać osoby pochowane na Cmentarzu Srebrzysko, których jest ponad 20. Sukcesywnie będą dodawane kolejne cmentarze z Trójmiasta.

Oczywiście już teraz zachęcamy do pomocy przy jej tworzeniu. Groby rozsiane są po całym kraju (i nie tylko). Tym samym będziemy potrzebowali Waszej pomocy w takich miastach jak Radom, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Elbląg, Opole, Sztum, Piekary Śląskie, Bydgoszcz i innych.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócone opisy, ale także odnośnik prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

Każdy może pomóc

Jesteśmy otwarci na Wasze uwagi i sugestie. Jeżeli zatem kogoś brakuje na mapie, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie mamy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci swoich bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje czasem dopiero po kilku latach.

Zachęcamy również do wsparcia finansowego. Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć i docenić w ten sposób nasze zaangażowanie.

Z góry dziękujemy.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora