Na początku września wystartowaliśmy z Mapą Pamięci Lechii Gdańsk, czyli miejscem, w którym znajdziecie informacje o lokalizacjach grobów sportowców (piłkarzy i trenerów) oraz działaczy związanych z Biało-Zielonymi.

Obecnie sukcesywnie uzupełniamy ją o kolejne pozycje, tak by w okolicach Wszystkich Świętych mapa mogła przydać się tym, którzy chcą odwiedzić grób Lechisty, ale nie wiedzą, jak do niego trafić.

Przypomnę zatem, że nasza mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócone opisy, ale także link prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

Uzupełnianie mapy zaczęliśmy od gdańskich cmentarzy. Dzisiaj możecie poznać osoby pochowane na Cmentarzu Łostowickim, których jest prawie 30. Sukcesywnie będą dodawane kolejne cmentarze z Gdańska i Trójmiasta.

Oczywiście już teraz zachęcamy do pomocy przy jej tworzeniu. Groby rozsiane są po całym kraju. Tym samym będziemy szukali Waszej pomocy w takich miastach jak Radom, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Elbląg, Opole, Sztum, Piekary Śląskie, Bydgoszczy i kilku innych miastach.

Każdy może pomóc

Jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze uwagi. Zdajemy sobie sprawę, że łatwo popełnić błąd. Jeżeli zatem kogoś brakuje, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie mamy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci swoich bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje czasem dopiero po kilku latach.

Zachęcamy również do wsparcia finansowego. Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć i docenić w ten sposób nasze zaangażowanie.

Z góry dziękujemy.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora