Za dwa tygodnie wiele osób ruszy na groby zmarłych. Od lat zachęcamy do odwiedzania grobów Kibiców, którzy zasiedli w Sektorze NIEBO i zapalania symbolicznego znicza. Pamiętać należy oczywiście także o sportowcach i działaczach Lechii Gdańsk. 

W tym roku postanowiliśmy ułatwić Wam sprawę. Dzięki tworzonej Mapie Pamięci Lechii Gdańsk, każdy chętny może w łatwy sposób dotrzeć na grób piłkarza, trenera czy działacza związanego z Lechią Gdańsk.

Temat jest rozwojowy. Prace nad mapą wystartowały w sierpniu, a na chwilę obecną udało się dodać informacje o 90 zmarłych. Około 60 czeka jeszcze na dodanie.

Uzupełnianie mapy rozpoczęliśmy od trójmiejskich cmentarzy. Dzisiaj możecie poznać osoby pochowane na gdyńskich nekropoliach. Tym samym na mapie znajdziecie blisko 100% grobów z Trójmiasta.

W drugim etapie ruszamy w Polskę i tutaj potrzebne jest Wasze zaangażowanie. Szukamy osób, które w takich miastach jak Radom, Łódź, Warszawa, Kraków, Wrocław, Poznań, Elbląg, Opole, Sztum, Piekary Śląskie, Bydgoszcz, Katowice, Chełmno i kilku innych pomogą zrobić zdjęcia grobów + lokalizację (GPS). Posiadamy dokładne informacje o lokalizacjach poszczególnych grobów, więc z trafieniem nie będzie problemu.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia grobu, skrócone opisy, ale także odnośnik prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

Każdy może pomóc

Jesteśmy otwarci na Wasze uwagi i sugestie. Jeżeli zatem kogoś brakuje na mapie, dajcie nam znać. Musicie jednak zdać sobie sprawę, że nasza wiedza o osobach związanych z Lechią jest ograniczona. Są przypadki, gdy znamy tylko nazwisko, czasem mamy też imię, ale co z tego skoro nic więcej nie znaleźliśmy.

Dodatkowo część rodzin nie informuje o śmierci swoich bliskich, stąd zdarza się, że przypadkowo trafiamy na takie informacje czasem dopiero po kilku latach.

Zachęcamy również do wsparcia finansowego. Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć i docenić w ten sposób nasze zaangażowanie.

Z góry dziękujemy.

Lechia.netDołącz do nas na Facebooku @LechianetObserwuj nas na X LechianetZdjęcia i filmy na Instagramie

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora