Blisko dziesięć lat zbierania danych za nami, ale mamy nadzieję, że było warto. Startujemy dzisiaj oficjalnie z Mapą Pamięci Lechii Gdańsk.

Pomysł narodził się, gdy powstała pierwsza taka mapa w Polsce. Stworzyli ją kibice Widzewa Łódź. Ale od pomysłu do realizacji droga była bardzo długa.

Mapę Pamięci stworzyliśmy, aby ułatwić każdemu odnalezienie nagrobków oraz zdobycie informacji na temat piłkarzy, trenerów, prezesów i działaczy.

Mapa pomaga odnaleźć poszczególne groby dzięki dodaniu współrzędnych geograficznych wraz z opisem lokalizacji na danym cmentarzu.

Profil każdej osoby wzbogacony jest o zdjęcia, skrócone opisy, ale także link prowadzący do szczegółowych statystyk na naszej stronie.

Mamy świadomość tego, że mapa nie jest kompletna. Zbieranie danych to przede wszystkim wyszukiwanie rodzin sportowców i działaczy, którzy już zmarli. Namierzanie cmentarzy i dokładnej lokalizacji grobów to kolejne czasochłonne tematy. Warto dodać, że cześć osób zmarła za granicą a kilka uznano za zaginione.

Dlatego też już na starcie zachęcamy wszystkich zainteresowanych zarówno do odwiedzania grobów, które są już naniesione na Mapę Pamięci, ale szczególnie do pomocy w jej uzupełnianiu. Według naszych danych nie żyje już ponad 150 osób związanych z Lechią (piłkarzy, trenerów i prezesów).

Dzisiaj prezentujemy Wam pierwszą odsłonę Mapy a na niej 30 pierwszych sylwetek Lechistów. Sukcesywnie chcemy dodawać kolejne osoby. Oczywiście jesteśmy otwarci na wszelkie Wasze uwagi.

Pamiętaj, że możesz nas wspomóc finansowo. Bieżąca działalność portalu niesie za sobą spore koszta. 

Wspieraj Autora na Patronite

Uruchomiliśmy niedawno profil na Patronite.pl gdzie każdy chętny może nas wesprzeć.
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora