Przypominamy o naszej zabawie pod nazwą Liga Gdańskich Dzielnic. Od pierwszej wzmianki o projekcie minęły trzy tygodnie. W tym czasie padło kilka istotnych pytań, które pomogły określić niektóre zasady rozgrywek.

Zatem, drużyny nie muszą składać się wyłącznie z mieszkańców jednej dzielnicy. W pierwszej edycji LGD dzielnice będą mogły wystawiać więcej niż jedną reprezentację. Nie będziemy wymagać od wszystkich uczestników dokumentowania bycia kibicem Lechii. Wystarczy, że jedna osoba w drużynie będzie takim kibicem. Zakładamy, że pozostali z czasem i tak nimi zostaną.

Największym zainteresowaniem cieszą się rozgrywki w darta. Jesteśmy po pierwszym roboczym spotkaniu, mamy draft regulaminu, który zostanie wkrótce opublikowany. Zachęcamy do kolejnych zgłoszeń, szczególnie w grach klubowych: piłkarzyki, dart, bilard, kręgle. Lepiej nie czekać na ostatnią chwilę, bo z uwagi na popularność w tych dyscyplinach ligi mogą mieć ograniczoną liczebność.

lgd1

Co szczególnie interesujące, istnieje duże prawdopodobieństwo tego, że kibice Lechii chyba jako pierwsi w Polsce będą mieli swoje regaty międzydzielnicowe. Mamy na razie dwa zgłoszenia załóg w żeglarstwie. Jeśli do Dolnego Miasta i Suchanina dołączy co najmniej trzecia reprezentacja, postaramy się zorganizować takie zawody. Gdyby do tego doszło, odbyłyby się one we wrześniu, czyli jeszcze przed startem pozostałych lig. Szczególnie mocno trzymamy kciuki za organizację tych zawodów.

Zapraszamy do kontaktu w sprawie każdej z dyscyplin i zgłoszeń kolejnych ekip: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Patronat Lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora