Portal Lechia.net został partnerem medialnym oddolnej inicjatywy kibiców Lechii stworzenia Ligi Gdańskich Dzielnic, w skrócie LGD. Liga to odpowiedź kibiców na sytuację Lechii. Ma na celu skupienie i integrację kibiców Lechii, ze szczególnym naciskiem na tych, którzy przestali utożsamiać się z Lechią zarządzaną przez obecnych właścicieli.

Z braku emocji stadionowych, tworzymy system rozgrywek dla wszystkich chętnych kibiców. Zachęcamy do wyłaniania reprezentacji dzielnic spośród sympatyków Lechii w przeróżnych dyscyplinach. W sporcie, w grach klubowych i innych konkurencjach, które gwarantują rozrywkę lub zdrową rywalizację. Ilość dyscyplin nie jest niczym ograniczona, ale warunkiem utworzenia rozgrywek w danej dyscyplinie jest zebranie co najmniej trzech reprezentacji dzielnic. Każda liga będzie zarządzana osobno, ale wyniki każdej z lig będą miały znaczenie w ogólnym rankingu dzielnic. Ten ranking będzie nosił nazwę Ligi Gdańskich Dzielnic i będzie aktualizowany i publikowany na naszym portalu na bieżąco.

Termin rozgrywek ma pokrywać się z rokiem akademickim, czyli startować z początkiem października i trwać do lutego. Natomiast runda wiosenna od lutego do końca czerwca. Zarządzanie całym przedsięwzięciem odbywać się będzie w tzw. chmurze. Przewidziane są też spotkania organizacyjne dla poszczególnych dyscyplin. W przypadku większej ilość chętnych reprezentacji dzielnic w danej dyscyplinie rozegrane zostaną eliminacje dzielnicowe. Formuły rozgrywek będą tworzone w porozumieniu z reprezentacjami dzielnic i w razie potrzeby na bieżąco korygowane.

logo wyciete

Wszystkich, którzy chcieliby wziąć udział w rozgrywkach, zachęcamy do rozpoczęcia przygotowań oraz do kontaktu z nami. Dodatkowo zapraszamy osoby aktywne do wsparcia tworzenia rozgrywek, ponieważ przy większym zainteresowaniu potrzebny będzie większy zespół organizacyjny. Spotkanie dla takich osób będą odbywały się cyklicznie. Pierwsze przewidziano na początku lipca. Termin i miejsce zostaną podane osobom zainteresowanym. Kontakt w tej sprawie poprzez skrzynkę elektroniczną: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy!

źródło:  własne