Jest już gotowy regulamin rozgrywek w lotki w ramach LGD. Zapoznajcie się z nim koniecznie i przy okazji zapraszamy do zgłaszania kolejnych drużyn.

 

REGULAMIN ROZGRYWEK LIGI DARTA

w ramach Ligi Gdańskich Dzielnic

Edycja I jesień 2023

 

I Zasady ogólne i podstawowe pojęcia

1. Organizatorem rozgrywek jest Liga Gdańskich Dzielnic w skrócie LGD. Kontakt: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

2. Uczestnikami Ligi Darta w ramach LGD są amatorskie drużyny reprezentujące poszczególne dzielnice Gdańska składające się z 3 do 5 osób.

3. W pierwszej edycji Ligi Darta dopuszcza się więcej niż jedną reprezentację dzielnicy, które obok nazwy dzielnicy przyjmować będą oznaczenia I, II itd. zgodnie z kolejnością zgłoszeń.

4. Każda z drużyn wyznacza swojego kapitana.

5. Zgłoszenie drużyny odbywa się drogą mailową.

6. Każda z drużyn wskazuje miejsce rozgrywek, w których występować będzie w roli gospodarza.

7. Miejscem rozgrywek musi być lokal publiczny z automatem do lotek. Dopuszcza się rozgrywki na tarczach sizalowych za każdorazową zgodą obydwu drużyn, co powinno zostać ustalone przy okazji umówienia spotkania. Koszty meczu (wrzut do automatu) rozkładane są po połowie na obie drużyny.

8. Komunikacja między organizatorem a drużynami odbywać się będzie drogą mailową, chyba że uczestnicy zgodzą się na inny rodzaj komunikacji.

 

II Zasady rozgrywek

1. W ramach LGD mecze rozgrywa się w grę 501. Za zgodą obu drużyn, dopuszcza się wersję „double out” w konkretnym meczu.

2. Rozgrywki odbywają się systemem ligowym każdy z każdym, spotkanie u siebie oraz rewanż na wyjeździe. Terminy spotkań są dowolne, ustalają je ze sobą poszczególne drużyny.

3. Spotkanie składa się z 9 meczów singlowych, każdy z trzech zawodników z każdym z trzech zawodników drużyny przeciwnej w dowolnej kolejności oraz jednego meczu deblowego, w którym każda drużyna wystawia po 2 zawodników.

4. Dopuszcza się zmiany zawodników, ale jeden zawodnik nie może rozegrać więcej niż trzy mecze singlowe i nie może być więcej niż jednego meczu pomiędzy tymi samymi zawodnikami.

5. Mecze singlowe punktowane są po 1 punkcie dla drużyny za każde zwycięstwo. Mecz deblowy punktowany jest podwójnie. Zawodnicy w deblu grają na przemian na jednym liczniku.

6. Kapitan drużyny gospodarzy zobowiązany jest do sporządzenia protokołu meczu, który po wpisaniu wszystkich wyników podpisuje kapitan gości. Kapitan gospodarzy zobowiązany jest do wysłania w ciągu 24 godzin od zakończenia meczu zdjęcia protokołu do organizatora rozgrywek na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. protokół może wysłać dodatkowo inny dowolny uczestnik spotkania. Przewiduje się też utworzenie grupy na social mediach, na którą będą wysyłane wyniki, wówczas wysyłanie ich droga mailową nie będzie konieczne.

 

III Spory

1. Spory nie są mile widziane. Jeżeli jednak dojdzie do sporu, który nie zostanie rozstrzygnięty pomiędzy drużynami, to jego rozstrzygnięcie należy do organizatora rozgrywek.

2. Organizator zastrzega sobie możliwość wprowadzania zmian w regulaminie lub jego precyzowanie w trakcie rozgrywek, w celu poprawy ich płynności.

 

IV Nagrody

1. Drużyna, która zwycięży Ligę Darta w ramach LGD otrzyma 1000 zł.

20230630liga

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora