Sektor niebo

Wiktor Wulkiewicz (8 czerwca 1961 - 12 maja 2020)

Witek był kibicem Biało-Zielonych od połowy lat 70-tych. W latach 80 rozpoczął pracę w Stoczni Gdańskiej, gdzie był uczestnikiem historycznych strajków 1988 roku.

Na Traugutta był stałym bywalcem "prostej" lub "sektora leśnego", gdy były mecze bez udziału publiczności.

W 2017 roku był uczestnikiem drugiej edycji Ekstra Fan. Niedługo po tym został zdiagnozowany rak. Stoczył z nim niesamowitą i nierówną walkę.

Był członkiem Klubu Kibica Niepełnosprawnego "Lechii Gdańsk". Kupił karnet na cały sezon mimo tego, że nie wiedział, ile życia mu jeszcze zostało.

Jesienią 2019 na meczu był ostatni raz. Po bardzo mocnym pogorszeniu stanu zdrowia w grudniu udało mu się wstać i bardzo chciał być na marcowych derbach. Nie odbyły się. Będzie oglądał je z Sektora Niebo.

Wspomnienia

W Sektorze Niebo jest miejsce dla każdego zmarłego kibica Lechii Gdańsk. Piszcie do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) jeżeli jakiejś osoby brakuje lub dane, które posiadamy są błędne lub niekompletne.
Znaliście bardzo dobrze zmarłego? A może po prostu kojarzycie go z meczów? Nie czekajcie na innych tylko przysyłajcie do nas osobiste wspomnienia i zdjęcia a my dodamy je na stronę by każdy ze zmarłych był godnie uwieczniony.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora