Sektor niebo

Rafał Balcewicz "Balcer" (5 listopada 1987 - 20 lipca 2011)

Rafał Balcewicz, gdański hokeista, były młodzieżowy reprezentant Polski. Prywatnie kibic Gdańskiej Lechii. Rafał zmarł w wyniku ciężkiej choroby, z którą zmagał się od dłuższego czasu. Miał 24 lata.

Jeszcze niedawno, pod koniec kwietnia, przyjaciele Rafała zorganizowali na jego rzecz imprezę charytatywną, w czasie której na lodowisku zmierzyły się zespoły Oldbojów Stoczniowca i Przyjaciół Rafała z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Łodzi. li na jego rzecz imprezę charytatywną, w czasie której na lodowisku zmierzyły się zespoły Oldbojów Stoczniowca i Przyjaciół Rafała z Gdańska, Torunia, Bydgoszczy i Łodzi.

Podczas aukcji sportowych pamiątek, w czasie samej tylko imprezy, zebrano ponad 24 tysiące złotych. Akcję kontynuowano na portalach aukcyjnych. Rafał Balcewicz mówił wówczas: - Teraz nie mam wyjścia. Dzięki wam muszę wyzdrowieć.

Balcera poznałem kilka lat temu poprzez moją siostrę. Gdy w ubiegłym roku organizowaliśmy akcję charytatywną na rzecz innego kibica Lechii, Rafał bez namysłu załatwił kij hokejowy z podpisami zawodników Stoczniowca.

Nie zapomnę także nigdy tej poobijanej twarzy, gdy po swoich meczach pojawiał się na T29.

Dziękuję
Dariusz Boczek redaktor naczelny Lechia.net

 

Sektor niebo

- Balcewicz grał w hokeja od najmłodszych lat, był z nami od najmłodszych grup juniorskich. Zawsze był zdyscyplinowany, niezwykle pracowity, śmiało mógł uchodzić za wzór nie tylko dla swoich rówieśników, czy młodszych kolegów, ale również dla starszych zawodników. Zawsze dawał z siebie wszystko. Pamiętam, jego zaskoczenie gdy po jednym z treningów podszedłem do niego i zaprosiłem na następny dzień na trening pierwszej drużyny. Rafał był bardzo zaskoczony ale oczywiście poradził sobie doskonale w pierwszym składzie.

wspomina gdański trener Henryk Zabrocki

 

Wspomnienia

W Sektorze Niebo jest miejsce dla każdego zmarłego kibica Lechii Gdańsk. Piszcie do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) jeżeli jakiejś osoby brakuje lub dane, które posiadamy są błędne lub niekompletne.
Znaliście bardzo dobrze zmarłego? A może po prostu kojarzycie go z meczów? Nie czekajcie na innych tylko przysyłajcie do nas osobiste wspomnienia i zdjęcia a my dodamy je na stronę by każdy ze zmarłych był godnie uwieczniony.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora