Sektor niebo

Adam Szponar "Misiek" (6 marca 1976 - 28 maja 2010)

Lechista z Dolnego Wrzeszcza, wieloletni kibic i członek stowarzyszenia "Naprzód Lechio".

Adam urodził się 06.03.1976 roku. W wieku 8 lat zamieszkał z naszymi dziadkami we Wrzeszczu. Tu miał kolegów, przyjaciół i tu zaczęła się jego przygoda z Lechią. Wszyscy w domu mamy wrażenie Że wyjechał w bardzo długą podróż i pewnego dnia otworzą się drzwi i wejdzie z tym swoim ,,okrzykiem". Drzwi się otwierają ale on nie wchodzi, został tylko pusty pokój a na półce jego zdjęcie, z którego zerka na nas ze swoim uśmiechem. Śnił mi się parę razy, żebym się pogodziła z jego śmiercią ale nie wiem jak to zrobić. Adaś był chłopakiem, który nigdy nie odmówił nikomu pomocy.

Zawsze można było na niego liczyć. Wyglądał na wielkiego, twardego faceta i czasami taki był ale miał wielkie serce dla innych. Wiele razy brał z domu albo kupował jedzenie i zanosił je swoim znajomym, którzy akurat byli w trudnej sytuacji. Nawet kupował karmę i karmił dwa małe kotki w pracy bo było mu ich szkoda. Pomagał ks. Dariuszowi w organizowaniu festynu na Jaśkowej Dolinie i w rozdawaniu jedzenia dla bezdomnych na dworcu. Pamiętam jak o tym opowiadał oczy mu się wtedy tak iskrzyły. Adaś bardzo kochał dzieci, bardzo chciał mieć swoje ale los chciał inaczej. Pamiętam jak wróciłam ze szpitala do domu z moją córcią, objął nas tak bardzo mocno i dziękował mi, że dałam mu siostrzenicę, cieszył się tak jak to by on został ojcem i został chrzestnym. Jak był w domu a my byliśmy, to dzieci były zaraz obok niego zresztą widać to na filmiku, że dzieci do niego lgnęły i to nie tylko moje. Podobno dzieci poznają człowieka o dobrym sercu i taki był Misiek.

Siostra

 

Wspomnienia

W Sektorze Niebo jest miejsce dla każdego zmarłego kibica Lechii Gdańsk. Piszcie do nas (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.) jeżeli jakiejś osoby brakuje lub dane, które posiadamy są błędne lub niekompletne.
Znaliście bardzo dobrze zmarłego? A może po prostu kojarzycie go z meczów? Nie czekajcie na innych tylko przysyłajcie do nas osobiste wspomnienia i zdjęcia a my dodamy je na stronę by każdy ze zmarłych był godnie uwieczniony.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora