Emocje piłkarskie wywołane nieporadnością polskich piłkarzy w Polsce powoli wygasają.

Gdańska Fundacja Dobroczynności dla ponownego rozgrzania wiary w polską piłkę nożną zaprasza na trzecią już w tym roku edycję turnieju „Piłkarską Jesień Do przerwy 0:1”.

W sobotę 19 października, czyli w dzień meczu Lechia Gdańsk – Lech Poznań (godz. 20.30) rozegrany zostanie najpopularniejszy na Pomorzu turniej dzikich drużyn. Wierzymy, że tego dnia towarzyszyć nam będzie piękna złota jesień i przyciągnie stałych bywalców, ale też wiele nowych drużyn z całego regionu, które spróbują swoich sił z rówieśnikami. Warto podkreślić, że turnieje rozgrywane są od ponad 9 lat i przewinęło się przez nie do tej pory ok. dziesięciu tysięcy piłkarzy amatorów.

Zapisy sześcioosobowych zespołów przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9. Początek rozgrywek nastąpi o godz. 10.00 tuż po uroczystym otwarciu.

Lechia Gdańsk

W turnieju nie obowiązuje wpisowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców. Podczas turnieju nie będą tolerowane żadne używki oraz zachowania,które kolidują z kulturalnym zachowaniem i ideą tej imprezy. Oczywiście drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna. Jak zwykle towarzyszyć nam będą biało – zielone akcenty, czyli nie zabraknie i tym razem gości z ulubionego klubu Lechia Gdańsk.

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować – Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Przewodniczący Rady Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych UMWP „Pomorskie w Unii – Fundusze Europejskie blisko Ciebie” , LOTOS, Merco, Sklepy Merkus, Polska Grupa Energetyczna, Lechia SA, Logoland, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Automobile, SM Rozstaje, M-1 Fabrika.

Patronat nad zawodami objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Kosycarz Foto Press.pl, Wrota Pomorza.

Pobierz kartę startową

lechia.net

 

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora