Od kilku lat staram się zarazić Biało-Zielone środowisko corocznym świętowaniem urodzin Lechii Gdańsk. 7 sierpnia to najważniejsza data w dziejach naszego Klubu. Tego dnia w roku 1945 powstał KS BOP, który później zmienił nazwę na Lechia Gdańsk. Dzień ten powinien być corocznym świętem całego środowiska Lechii Gdańsk - sportowców, działaczy i kibiców.

Spadek z Ekstraklasy dla wielu kibiców nie jest powodem do świętowania. Niestety raz się jest na szczytach, innym razem na dnie, ale tym bardziej właśnie teraz, właśnie w takim momencie trzeba pokazać, że LECHIA TO MY. My KIBICE jesteśmy z Nią na dobre i na złe. Nie odwracamy się, gdy jest źle.

A Lechia to nie tylko kibice. To całe pokolenia sportowców, ich rodzin i działacze, których setki przewinęły się przez Klub na przestrzeni blisko 80 lat jego funkcjonowania.

Niestety klub przechodzi reorganizację i raczej nie ma co się spodziewać jakichś oficjalnych wydarzeń z okazji urodzin Lechii Gdańsk.

Chciałbym zatem wszystkich, którzy czują taką potrzebę, zaprosić na urodzinową Mszę Świętą za Lechię.

 
Msza Święta za Lechię
Msza Święta za Lechię odbędzie się 6 sierpnia 2023 roku o godzinie 11:00, w Bazylice św. Brygidy w Gdańsku, ul. Profesorska 17. Zapraszamy do licznego uczestnictwa.
 
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora