Zachęcamy was do wsparcia poniższej zbiórki, która jest oddolną inicjatywą kibiców Lechii Gdańsk wspierających od lat naszych rodaków na Kresach.

Między innymi włączają się w przygotowanie wakacji dla dzieci z Wileńszczyzny, które organizuje ks. Jarosław Wąsowicz SDB.

W tym roku zorganizowane zostaną cztery turnusy dla 200 dzieci. W trasę ruszy z nami zespół "Wataha pod Biało Czerwoną", który wspólnie z dzieciakami z Wileńszczyzny przejdzie warsztaty muzyczne podczas turnusu kolonii w dniach 13-20 lipca 2024 r.

Celem warsztatów jest przygotowanie w wykonaniu dzieci koncertów upamiętniających Powstanie Warszawskie. Pierwszy odbędzie się 20 lipca w Salezjańskim Ośrodku Wypoczynkowym w Ostródzie Kaczorach, drugi jesienią na Wileńszczyźnie. Podczas tego turnusu dzieciaki uczestniczące w warsztatach odbędą jednodniową wycieczkę po pięknym Gdańsku.

Każda wpłata przybliża do realizacji tego marzenia i daje dzieciom szansę na niezapomniane wakacje pełne przygód, nauki i radości. Pieniądze są potrzebne na zapewnienie opieki, wyżywienie, wynajem autokarów itd. Sam koszt autokaru z Wilna do Ostródy i z powrotem to 4 tys. Euro.

Pomóżmy razem zorganizować te kolonie, by polskie dzieci z Wileńszczyzny mogły poznać swoją ojczyznę i jej kulturą. Liczymy na każde Biało-Zielone serce!

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora