Zakończyły się rozgrywki piłkarskiej Ekstraklasy. Jak wiadomo gdańska Lechia zajęła w nich czwarte miejsce.

To niewątpliwie sukces drużyny, której jeszcze parę tygodni temu wieszczono walkę o utrzymanie w piłkarskiej elicie. Zapewne dobrych humorów nie mają miłośnicy gdyńskiej Arki. Ta poległa w walce o ekstraklasę rozczarowując tych, którym się marzą trójmiejskie derby. Do I ligi awansował zespół Drutexu Bytovii Bytów dołączając do pierwszoligowców. Powoli kończą sportową rywalizację piłkarze z niższych klas, ale to nie znaczy, że piłkarze zawieszą buty na kołku.  W sobotę 7 czerwca, dzień po „gdańskim” meczu Polska - Litwa rozegrane zostaną kolejne zawody  turnieju dzikich drużyn „Do przerwy 0:1” gdzie piłkarze zainaugurują tegoroczną edycję w turnieju dla amatorów.

Zapisy sześcioosobowych zespołów przyjmowane będą w dniu zawodów od godz. 9.00 na boisku Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Gdańsku Zaspie przy ul. Meissnera 9. Początek rozgrywek nastąpi o godz. 10.00 tuż po uroczystym otwarciu. Podobnie jak w poprzednich turniejach spodziewana jest wysoka frekwencja. Organizatorzy apelują o wcześniejsze pobranie kart startowych ze strony www.doprzerwy01.pl Przypominamy, że w turnieju nie obowiązuje wpisowe. Szczególnie ceniona, wyżej od futbolowych dokonań, jest postawa Fair Play, która cechuje prawdziwych sportowców. Podczas turnieju nie będą tolerowane żadne używki oraz zachowania, które kolidują z kulturalnym zachowaniem i ideą tej imprezy. Oczywiście drużyny składające się z osób niepełnoletnich muszą mieć pełnoletniego opiekuna.

Wolontariusze z Gdańskiej Fundacji Dobroczynności jednocześnie zapraszają na charytatywny mecz piłki nożnej, który odbędzie się w dniu 8 czerwca o godz.16.00 na PGE ARENA w Gdańsku pomiędzy Przyjaciółmi Pomorskiego Hospicjum dla Dzieci kontra Reszta Świata. Wstęp wolny.

Organizatorom czyli Gdańskiej Fundacji Dobroczynności udało się pozyskać liczne grono partnerów, którym tą drogą pragniemy podziękować: Marszałek Województwa Pomorskiego, Wicewojewoda Pomorski, Prezydent Miasta Gdańska, Departament Programów Regionalnych: Pomorskie w Unii – Fundusze Europejskie blisko Ciebie, LOTOS Gdańsk, Merco, Sklepy Merkus, Lechia Gdańsk SA, Gdańskie Inwestycje Komunalne, Trefl, M-1 Fabrika.

Patronat nad programem objęli: Radio Gdańsk, TVP Gdańsk, PMedia.pl, Trojmiasto.pl, Pomorska.tv, Lechiagdansk.tv, Lechia.net, Kosycarz Foto Press.

lechia.net

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora