W ostatni weekend sierpnia rusza amatorska liga piłki nożnej organizowanej przez fundację "Obudź Nadzieję".

Mecze rozgrywane są raz w tygodniu na sztucznym boisku przy ul. Smoleńskiej 5/7. Wpisowe za cały kilkunastoosobowy zespół wynosi 1300 zł. Fundacja zapewnia obsadę sędziowską, obsługę techniczną i ubezpieczenia dla piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek.

Rozgrywki organizowane przez fundację "Obudź Nadzieję" podzielone są ekstraklasę i I ligę, do których zgłoszonych jest 28 zespołów. Choć liga rozgrywana jest systemem jesień - wiosna i za sobą ma pierwszy sezon to wciąż dołączyć mogą drużyny chcące zagrać na niższym szczeblu. Awans do ekstraklasy zapewnią sobie dwie najlepsze drużyny z I ligi, które w całorocznych rozgrywkach zdobędą najwięcej punktów. Wystarczy wysłać mailowo zgłoszenie na adres Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i dokonać wpłaty zaliczki w wysokości 500 zł od drużyny do 20 lipca. Pozostałą część wpisowego, należy uregulować do końca sierpnia.

Ewentualne zgłoszenia po wyznaczonym terminie można indywidualnie ustalać z organizatorem mailowo lub telefonicznie. Nie ma ograniczeń wiekowych. Liga ma charakter amatorski, a mecze rozgrywane są w systemie 2x30 minut. Na boisku może przebywać 11 zawodników z każdej drużyny, natomiast zmiany prowadzone są w systemie "lotnym". Warto pamiętać, że obowiązuje większość zasad znanych z regulaminów PZPN, w tym przepis o spalonym. Minimalna liczba zgłoszonych zawodników powinna wynosić 11, ale warto mieć ławkę rezerwowych w przypadku kontuzji lub przecenienia swoich możliwości kondycyjnych.

Mecze odbywają się raz w tygodniu w niedziele na boisku szkoły C.K.Z. i U. nr 2 przy ul. Smoleńskiej 5/7 na sztucznej murawie, więc należy mieć odpowiednie obuwie (gra w tzw. "wkrętach" jest zabroniona). Warto też mieć jednolite stroje sportowe dla całej drużyny, ale w przypadku ich braku organizator zapewnia "znaczniki". Dodatkowo oprócz boiska i piłek, fundacja zapewnia obsadę sędziowską, obsługę techniczną i ubezpieczenia NNW dla piłkarzy zgłoszonych do rozgrywek. Biorąc udział w rozgrywkach nie tylko można zadbać o swoją kondycję fizyczną, ale także wesprzeć organizację pożytku publicznego. Fundacja "Obudź Nadzieję" od kilku lat prowadzi zajęcia sportowe dla dzieci i młodzieży. Opiekuje się zwłaszcza tymi, którzy ze względów społecznych czy ekonomicznych mają uniemożliwiony lub utrudniony dostęp do aktywności sportowej czy wypoczynku. Większość zajęć prowadzonych jest dla podopiecznych domów dziecka, dzieci z rodzin o niskim dochodzie, czy zagrożonych patologiami.

Oprócz aktywności sportowej, Fundacja organizuje dla nich wyjazdy na obozy, kolonie oraz imprezy sportowe jak chociażby mecze Lechii Gdańsk na PGE Arenie. Szczegóły dotyczące rozgrywek można uzyskać pod numerem telefonu 516-585-685 lub 603-908-516 oraz na stronie internetowej

liga.obudznadzieje.pl

Zapraszamy również na naszego facebooka liga obudź nadzieje.

lechia.net

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora