Już po raz czwarty na stadionie sopockiego Ogniwa odbył się turniej piłki nożnej im. Tadeusza Duffeka.

Do rozgrywek zgłosiły się 23 drużyny (około 170 uczestników), co jest rekordową liczbą w dotychczasowej historii turnieju. Nie zawiodła również pogoda, która tego dnia była wręcz wakacyjna.

W kategorii do 13 lat, zwyciężyła drużyna Okrąglak Gdańsk, która w finale pokonała Sparte II, z kolei 3 miejsce przypadło dla Sparty I. Najlepszym bramkarzem został Oskar Kwaśny (Sparta I), a najlepszym zawodnikiemŁukasz Szarecki (Okrąglak Gdańsk).

Natomiast w kategorii do 16 lat, pierwsze miejsce zajęła drużyna FC Trawaprzed Lwami Północy i FC Ogórami. Najlepszym bramkarzem w tej kategorii wiekowej został wybrany Sławomir Czopowski (FC Trawa), a najlepszym zawodnikiem Adrian Przykłocki (Lwy Północy).

lechia.net

Zwycięzcom zostały wręczone nagrody w postaci smyczek, koszulek oraz pucharów. Warto dodać, że nagrody rozdał Maciej Kalkowski, były zawodnik Lechii Gdańsk, obecnie członek sztabu szkoleniowego.

Na wszystkich przybyłych gości czekało wiele licznych atrakcji m. in. możliwość zobaczenia wozów strażackich od środka, dmuchany zamek oraz bufet. Z kolei podczas finałowego meczu, w którym Ogniwo Sopot zmierzyło się z Juvenią Kraków, została przygotowana specjalna oprawa z okazji powrotu sopockich rugbistów do  ekstraligi.

{joomplucat:1260 limit=9|columns=3}

Zobacz całą fotorelację

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora