Od dziś do 7 grudnia można oddawać głosy w internetowym Plebiscycie na 10 Najpopularniejszych Piłkarzy 70-lecia Lechii Gdańsk.

Wybrać należy dziesięciu z dwudziestu kandydatów. Lechia Gdańsk wspólnie z Miastem Gdańsk serdecznie zaprasza do głosowania na oficjalnej stronie klubu!

70 lat historii. Pisanej bramkami, zwycięstwami i porażkami w biało-zielonych barwach. Ale przede wszystkim przeżywanymi emocjami. Związanymi głównie z futbolem, choć nie tylko. Założona w 1945 roku Lechia od tego czasu głęboko zakorzeniła się w świadomości mieszkańców Gdańska, umiejętnie pracując na miano najważniejszego klubu sportowego w całym regionie.

Wszystkie mecze Lechii od 1945 roku

I choć przez lata pod jej szyldem przewinęło się, a nawet nadal istnieje, wiele różnych sekcji, to jednak oczkiem w głowie kibiców zawsze byli piłkarze. Ci, którzy w sezonie 1956 zajęli trzecie miejsce w I lidze, ci, którzy ściągali na trybuny nadkomplety widzów w latach 70-tych, choć występowali na zapleczu ekstraklasy. Jak również ci, którzy jako klub zaledwie trzecioligowy wywalczyli w 1983 roku Puchar Polski po wygranej w finale z Piastem Gliwice 2:1, a później rywalizowali w Pucharze Zdobywców Pucharów z Juventusem Turyn, wywalczyli Superpuchar Polski, a następnie awansowali do ekstraklasy.

Lechia pograła wówczas w krajowej elicie przez cztery sezony, a później znów na długo ugrzęzła głównie na jej zapleczu. Losy klubu w pewnym momencie zaczęły jednak zmierzać w drogę donikąd. I właśnie wtedy, na początku XXI wieku, Lechię postanowili od podstaw odbudować kibice. Biało-Zieloni rozpoczynali od A-klasy i po siedmiu długich latach zameldowali się w ekstraklasie, gdzie występują do dziś.

W tym roku nasz klub obchodzi jubileusz 70-lecia. W porozumieniu z Miastem Gdańsk oraz kilkoma nieoficjalnymi serwisami, piszącymi o Lechii, postanowiliśmy przeprowadzić plebiscyt, który wyłoni najpopularniejszych piłkarzy w Biało-Zielonych dziejach.

W koszulce Lechii przez 70 lat wystąpiło ponad 700 piłkarzy. Kapituła plebiscytowa, złożona z fachowców – byłych piłkarzy, trenerów, działaczy, dziennikarzy i Kibiców – wybrała spośród nich najpierw 70 nazwisk, a następnie finałową dwudziestkę.

Wybór pierwszej dziesiątki oddajemy teraz w ręce Was - Kibiców. Głosujemy od dziś do 7 grudnia. Specjalną podstronę, dedykowaną Plebiscytowi

znaleźć można pod tym linkiem

8 grudnia uroczyście ogłosimy wyniki Plebiscytu podczas Gali 70-Lecia klubu, która odbędzie się na Stadionie Energa Gdańsk.

Plebiscyt organizowany jest przez Lechię Gdańsk i Miasto Gdańsk przy współudziale serwisów: LechiaHistoria.pl, Lechia.Net, Lechia.gda.pl oraz LwyPolnocy.pl, które zostały patronami wydarzenia.

lechia.net

Dla Uczestników głosowania przewidzieliśmy nagrody. Do wygrania będą 2 tablety firmy Modecom, 3 oryginalne koszulki Lechii Gdańsk, 2 karnety na rundę wiosenną oraz 10 zestawów świątecznych. Zapraszamy do wspólnej zabawy!

Z Regulaminem Plebiscytu można zapoznać się tutaj.

Źródło: lechia.pl / własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora