Gdańszczanie już po raz 10. mogą decydować o tym, na co wydać ponad 22 mln zł z publicznych środków. Głosowanie, przygotowanych przez samych mieszkańców projektów BO, rozpoczęło się 26 września i potrwa do 10 października. Wśród wielu ciekawych inicjatyw jest jedna, która powinna zainteresować kibiców Lechii Gdańsk. Jeśli są inne, to oczywiście prosimy o kontakt.

Do 10 października wszyscy mieszkańcy Gdańska mogą pod adresem https://gdansk.ardvote.pl/glosowanie zagłosować na projekt "Na Lechię przez tunel" w ramach Budżetu Obywatelskiego 2023.

Celem projektu jest poprawienie komfortu dojścia na stadion od strony Wrzeszcza przez ulicę Narwicką. W ramach projektu ma być utwardzone dojście od tunelu dawnego przystanku kolejowego Gdańsk Kolonia do ul. Narwickiej. Projekt jest zgłoszony w ramach budżetu dzielnicy Letnica, ale zagłosować na niego może każdy mieszkaniec (także dzieci), niezależnie w jakiej dzielnicy mieszka.

Zachęcamy do oddania 5 punktów na ten projekt.


Dzięki naszym głosom w poprzednich głosowaniach wybudowano odcinek od strony AmberExpo. Tytułowe zdjęcie to odcinek wybudowany w ramach poprzednich edycji - zapewnia komfortowe dojście i dojazd rowerem.

Poniżej na zdjęciach miejsca, gdzie ma być wybudowany chodnik. Widać jak ta droga wygląda po deszczu.
20220930 po deszczu 1

20220930 po deszczu 2

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora