lechia

"Cieszymy się, że udało nam się utrzymać w ekstraklasie" - powiedział po przegranym 1:2 meczu z Ruchem Chorzów trener Lechii - Paweł Janas.

Trener Lechii Gdańsk Paweł Janas: - Ruch to bardzo dobra drużyna i gratuluję jej awansu do europejskich pucharów. Gratuluję też Waldkowi wicemistrzostwa Polski. Waldek wykonał naprawdę dobrą pracę trenerską. Ruch do przerwy był lepszy, nie chciał oddać tego zwycięstwa i w drugiej połowie grał z kontry . My musieliśmy się otworzyć. Skończyło się 1:2. Na koniec sezonu cieszymy się, że udało nam się utrzymać w ekstraklasie. To jest dla nas najważniejsze.

Trener Ruchu Chorzów Waldemar Fornalik: - Jestem dumny z tej drużyny, gdyż zawodnicy wiele razy pokazali charakter, ducha walki. Dali radę wtedy, kiedy niektórzy już nas skreślali i mówili, że nie damy rady. Wicemistrzostwo Polski to nasz wielki sukces. Dedykujemy je wszystkim najwierniejszym kibicom Ruchu, wszystkim ludziom, którzy pomagają klubowi i wspierają go w tej trudnej rzeczywistości. To jest takie moralne mistrzostwo Polski, bo przed sezonem mało kto mówił, że Ruch będzie się liczył w walce o grę w europejskich pucharach. Takich optymistów było niewielu. Dzisiaj jest wielu takich, którzy bardzo się nami cieszą.

Źródło: własne / lechia.pl