Przed nadchodzącym meczem, kończącym rundę jesienną, trener Górnika, Adam Nawałka, postanowił wypowiedzieć się o najbliższym rywalu swojej drużyny - gdańskiej Lechii. Zobaczcie co miał do powiedzenia.

Adam Nawałka o sytuacji kadrowej przed meczem z Lechią Gdańsk:

- Do zdrowia po niegroźnej kontuzji wraca Michał Bemben, także będzie brany pod uwagę przy ustalaniu kadry na sobotni mecz. Ostateczną decyzję podejmiemy w piątek, kiedy to ogłosimy "osiemnastkę". Mam jednak nadzieję, że Michał będzie gotowy do rozegrania meczu. Pozostali zawodnicy, poza kartkowiczami, są zdrowi i głodni gry, zakończonej oczywiście zdobyciem trzech punktów. To ostatni mecz w tym roku i zwycięstwem chcemy pożegnać się z zabrzańską publicznością.

O Lechii Gdańsk:

- Szanujemy przeciwnika. Lechia gra w tym sezonie bardzo dobry futbol, prezentuje wysoki poziom, jeśli chodzi o rozegranie piłki. W jej składzie jest wielu kreatywnych zawodników. Potrafią dyktować warunki, grać średnim czy też bliskim pressingiem. W ich obronie występuje wielu doświadczonych zawodników. Do tego dochodzi bardzo dobry trener. Bogusława Kaczmarka darzę sporym szacunkiem. Znamy się dobrze z czasów mojej pracy w reprezentacji Polski u boku Leo Beenhakkera. Pod jego wodzą Lechia zrobiła naprawdę spory postęp. Także musimy być niezwykle czujni. Z drugiej strony wierzymy jednak w swoje umiejętności i zrobimy wszystko, żeby zdobyć trzy punkty.

O Traore:

- Nie klasyfikuję zawodników, jako najlepszych czy najgorszych. Traore to bardzo dobry zawodnik i będziemy musieli zwrócić na niego uwagę. Naszą strategią w każdym meczu jest jednak to, aby to nasze atuty wzięły górę.

O ataku zimy:

- Jesteśmy przygotowani na każde warunki. Dzisiaj nie udało nam się odśnieżyć bocznego boiska przy Roosevelta, także trenowaliśmy na sztucznej nawierzchni na Walce Makoszowy. Pogoda jest jaka jest, nie ma jednak co narzekać.

Źródło: gornikzabrze.pl