Rywale Lechii do spotkania z Biało-Zielonymi przystąpią z nowym trenerem.

W tygodniu klub rozstał się z dotychczasowym szkoleniowcem „Słoni” Mariuszem Rumakiem i w jego miejsce zatrudnił Macieja Bartoszka.

- Myślę, że w tak krótkim czasie trudno oczekiwać diametralnej zmiany. Trener Bartoszek będzie miał do dyspozycji tych samych piłkarzy co trener Rumak, więc jeśli chodzi o personalia to nie będzie tu zapewne wielkich roszad. Na pewno jednak jakaś niewiadoma pozostaje – przekonuje Piotr Nowak.

Kluczem do sukcesu w meczu w Niecieczy będzie dla Lechii poprawa gry defensywnej.

- Musimy lepiej zachowywać się w grze obronnej. Nie możemy dopuszczać rywali do oddawania dużej liczby strzałów. Poprawie musi ulec także komunikacja – wyjaśnia trener Biało-Zielonych. – Cały czas szukamy optymalnego ustawienia defensywy, żeby znaleźć tak ważną i potrzebną w tej formacji stabilizację – dodaje szkoleniowiec gdańskiej drużyny.

Trener Nowak podczas przedmeczowej konferencji prasowej odniósł się także do formy poszczególnych piłkarzy swojej drużyny.

- Jeśli chodzi o Milosa Krasicia to na pewno nie jestem zadowolony w 100 procentach z jego dyspozycji. Pytanie, czy Milos zdaje sobie sprawę z tego, że czasem za dużo energii traci na rzeczy, które potem okazują się bezproduktywne. Z kolei jeśli chodzi o Romario Balde, to wprowadził się bardzo dobrze do zespołu. Nie miał problemów z aklimatyzacją w drużynie. Wiadomo, że jeszcze czasem się gdzie zagubi, gdzieś zabraknie mu tchu, ale jest to młody inteligentny chłopak, który potrafi grać w piłkę. Jest nieprzewidywalny, nie boi się podejmować odważnych decyzji. Czy jest gotowy na grę od pierwszej minuty? Na pewno będzie mógł zagrać od początku meczu, kiedy będzie w pełni przystosowany do realiów naszej ligi, która wymaga od zawodników dużo fizycznej walki – przyznaje Piotr Nowak.

Przed meczem z Bruk-Bet Termaliką jest kilka znaków zapytania, jeśli chodzi o stan zdrowia kilku graczy Biało-Zielonych. Urazy mogą wykluczyć z gry Pawła Stolarskiego i Milosa Krasicia. Decyzja co do ich występu zapadnie krótko przed meczem.

Historia spotkań z Termaliką

źródło: Lechia.pl
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora