Adam Dźwigała rundę wiosenną spędzi w Górniku Zabrze, gdyż Lechia Gdańsk nie skorzystała z opcji skrócenia wypożyczenia.

 

W umowie wypożyczenia zawarty był punkt pozwalający Lechii Gdańsk na jego skrócenie. Działacze gdańskiego klubu nie byli jednak zainteresowani ściągnięciem Adama Dźwigały. Młodzieżowy reprezentant Polski w rundzie jesiennej rozegrał tylko osiem spotkań w barwach Górnika Zabrze. W nowym roku 20-latek liczy na to, że jego rola w drużynie będzie większa.

- Cieszę się, że jestem dalej w Górniku, ale gdyby okazało się, że wiosną nie będę za wiele grał to na pewno inaczej bym ocenił całą sytuację. To wszystko jest uzależnione od tego, jak często będę grał w drużynie. Chciałbym jak najczęściej, to jest mój cel - przyznał Dźwigała.

- Na pewno chciałoby się więcej grać, ale przychodząc do Górnika nie jest łatwo wskoczyć do podstawowego składu. Górnik ma naprawdę dobry i silny zespół. W czwartek rozpoczniemy przygotowania do nowej rundy i każdy z nas ma nową kartę. Czeka mnie ciężka praca, by udowodnić to, że zasługuję na grę - powiedział pomocnik zabrzańskiego klubu.

 

Czytaj więcej. Cały artykuł znajdziesz tu

 

 

Źródło: sportowefakty.wp.pl/własne