W poniedziałek poznaliśmy ligowych rywali TLG w A-Klasie. W nowej lidze zmierzy się między innymi ze swoim rywalem z B-Klasy Respectem Przejazdowo.

Poprzedni sezon ekipa Tylko Lechia Gdańsk może zdecydowanie uznać za udany. Podopieczni Trenera Macieja Kalkowskiego awansowalI do A-Klasy z pierwszego miejsca w lidze, notując tylko jedną porażkę w całym sezonie. 

8 Lipca na mediach społecznościowych TLG mogliśmy zobaczyć informację o nowych ligowych rywalach biało-zielonych. W A-Klasie zmierzą się między innymi z zespołem z którym w poprzednim sezonie walczyli o awans, Respectem Przejazdowo. 

Biało zieloni zmierzą się w A-Klasie z takimi zespołami jak:

UKS Orlik Przodkowo, GKS Sierakowice, GKS Cartusia Kartuzy, GTS Mokry Dwór, Portowiec Gdańsk, GKS Żukowo, GLKS Róźyny, Czarni Przemysław, Orzeł Straszyn, Jaguar II Gdańsk, AP Filsport Przywidz, KS Respect Przejazdowo, Gryf Goręczyno.

Z mediów społecznościowych możemy wyczytać: "Nowe rozdanie, czyli witamy w nowej rzeczywistości Serie A.Nadchodzące rozgrywki 2024/25 zapowiadają się naprawdę pasjonująco. Pomorski Związek Piłki Nożnej opublikował zestawienie drużyn, które w nadchodzącym sezonie powalczą z naszym zespołem o prym na siódmym poziomie rozgrywkowym w województwie pomorskim. Z ekip z którymi "mieliśmy do czynienia" znamy tylko: Respect Przejazdowo (z rozgrywek B klasy) oraz Orzeł Straszyn, Portowiec Gdańsk, GTS Mokry Dwór i GKS Żukowo (z meczów sparingowych). Reszta zespołów są dla nas niewiadomą i z pewnością szykują się ciekawe konfrontacje. Już nie możemy się doczekać...".

Dzień później TLG podało swoich sparingowych rywali. W ramach przygotowań do nowego sezonu biało-zieloni zagrają przeciwko: Czarni Pruszcz Gdanski, Sporting Leźno, Błękitni Orneta, Orzeł Straszyn, Gryf Goręczyno. 

Pierwszy mecz przygotowujący do nowego sezonu TLG zagra przeciwko Czarnym Pruszcz Gdański. Spotkanie odbędzie się 20 lipca i będzie połączone z festynem.

Pierwsza kolejka A- Klasy odbędzie się 17/18 sierpnia.

źródło: TLG