Nigdy jeszcze chyba w historii klubu nie było takiego zamieszania wokół Lechii Gdańsk. Sprzedaż, upadek, zmiana właściciela, 1 liga, 4 a może nawet szósta? Naprawdę ciężko się w tym połapać gdzie obecnie jesteśmy. Dlatego też warto przyjrzeć się nowej inicjatywie, jaką jest TLG Baltia Gdańsk.

Nie ukrywajmy, w początkowym okresie zabrakło informacji, o co chodzi z tą inicjatywą. Teraz już chyba większość wątpliwości została wyjaśniona.

Poniżej zamieszczamy opis. jaki pojawił się na FP klubu. Warto się z nim zapoznać.

TYLKO LECHIA GDAŃSK TLG Baltia – nazwą nawiązaliśmy do klubu założonego w 1945 r. w Gdańsku jako Klub Sportowy Biura Odbudowy Portów „Baltia”. W 1946 jego nazwę zmieniono na „Lechia”. Nawiązując nazwą i biało-zielonymi barwami do Lechii Lwów.
TYLKO – dla nas kibiców Lechii Gdańsk, o różnych poglądach, wieku, zawodach i spojrzeniu na świat liczy się TYLKO nasza drużyna. Jej dobro, sukces, wynik sportowy lojalność, uczciwość, szacunek do zawodnika i kibica. Pozostałe kwestie, mogą nas różnić, dzielić, ale dla Lechii Gdańsk, jesteśmy w stanie łączyć siły, nie oglądając się na te różnice, wspierając nie tylko na trybunach, własnym oddaniem, sercem i pracą. Potrafimy, swoje ambicje poskromić, dla dobra Lechii, nie niszczymy a tworzymy, budujemy, nie w kontrze, przeciw, ale dla dobra. Dziś jest Lechia – nasza Lechia w I lidze, brakuje jednak wsparcia, alternatywy – zlikwidowano wycofując z rozgrywek 2 drużynę, ograniczono możliwości rozwoju dla młodzieży, odcięto kibiców od współtworzenia klubu. By Lechia powstała, potrzebna jest mobilizacja i praca u podstaw, co czynimy, bo nikt, poza nami, nie zagwarantuje Lechii przyszłości, biznesmeni, tacy czy inni, się pojawiają i znikają, podobnie jak zaciągi piłkarzy, którzy nie utożsamiają się z drużyną, my TU, TERAZ i TYLKO z LECHIĄ POZOSTANIEMY.
LECHIA – to nie sama nazwa, którą można dowolnie żonglować, kupczyć. To nasze DNA, coś co kochamy, dlaczego się poświęcamy, czemu byliśmy, jesteśmy i pozostaniemy wierni. Z Lechią się jest „na dobre i złe”, nie odchodzi, gdy porażka, nie przychodzi jedynie, gdy pojawiają się sukcesy. Albo się jest Lechistą, albo nie, ale gdy już się nim jest to na zawsze i do końca. Lechia to zobowiązanie, życie i duma. Pragniemy wspólnie przeżywać, sukcesy i niezapomniane chwile, życząc Lechii i sobie czegoś co jeszcze nigdy nie było nam dane – MISTRZA POLSKI. Wiemy jak tego doprowadzić i z pomocą wszystkich dla których LECHIA znaczy więcej niż jakaś nazwa, jesteśmy w stanie tego dokonać. Jesteśmy gotowi na takie wyzwanie, służąc zawsze wsparciem Lechii Gdańsk.
GDAŃSK – miasto w którym bije serce wolności i wieje wiatr odnowy na całą Polskę, gdzie nie raz pokazaliśmy, jak nam na naszym regionie, Gdańsku, Pomorzu zależy, ale przede wszystkim, na Polsce. Patriotyzm, umiłowanie ojczyzny, tak właśnie temu hołdujemy, pamiętając o przeszłości, tworzymy przyszłość. Porażki, przekuwamy w zwycięstwo, bo „Być zwyciężonym a nie ulec to zwycięstwo”. Dziękujemy wszystkim, którzy zadeklarowali swoje wsparcie, kibicują, współtworzą drużynę TYLKO LECHIA GDAŃSK – nie niszczymy, budujemy, nie przekreślamy I ligowej drużyny, to nadal nasza Lechia, z którą pozostajemy, Lechia jest jedna, nic jej nie podzieli, ale też nic nie może zniszczyć i temu się przeciwstawiamy.
TLG – TYLKO LECHIA GDAŃSK – tak nazwaliśmy projekt drużyny, który można określić drugą drużyną, zapleczem Lechii, alternatywą na przyszłość, miejscem do gry dla wielu zawodników z regionu, którzy dziś nie mają takiej możliwość, gotowym rozwiązaniem na najgorszy czas, do którego miejmy nadzieję, nigdy nie dojdzie. Deklarujemy wolę i chęć współpracy z władzami, Zarządem pierwszej drużyny, oczekując jednoznacznej deklaracji właściciela, który winien określić się co do pozytywnych intencji związanych z Lechią Gdańsk. DZIĘKUJEMY i ZAPRASZAMY DO WSPARCIA, PIERWSZY MECZ NA TRAUGUTTA, JAK WIELU Z NAS ZA TYM TĘSKNIŁO!

Klub jest właśnie po pierwszym treningu.

źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora