29 grudnia Maciej Turnowiecki (były prezes Lechii Gdańsk) opublikował w mediach społecznościowych wpis, sugerujący, że dni stadionu przy Traugutta 29 są policzone. 'Chodzą słuchy, że miastowi chcą wystawić na sprzedaż naszą kolebkę przy T29, ponoć zainteresowana Politechnika, która miałaby utrzymać sportową funkcje terenu. Trzeba być czujnym. Zaraz okaże się, że wchodzi developer, albo że idealne miejsce na korty tenisowe' - napisał.

Jego wpis wywołał burzę w środowisku Kibiców Lechii Gdańsk, dla których obiekt przy Traugutta, to nie tylko stadion. To kolebka, świątynia, miejsce święte.

Urząd Miejski w Gdańsku opublikował 3 grudnia poniższe oświadczenie.

Stadion przy ul. Traugutta 29 zawsze stanowił element biało-zielonej tożsamości naszego miasta. Wbrew spekulacjom medialnym nie było i nie ma planów sprzedaży przez miasto tego ośrodka sportowego. Intencją władz miasta jest, aby obiekt, który dzisiaj użytkuje wiele klubów i organizacji sportowych zawsze pozostawał w zasobach Gdańska. Wszelkie spekulacje o zmianie właściciela tego obiektu są niezgodne z prawdą i całkowicie nieuprawnione.

Alan Aleksandrowicz, zastępca prezydenta Gdańska ds. inwestycji

Oświadczenie w sprawie stadionu przy ul. Traugutta 29

 20201231wychowani na traugutta

flagi 275 wychowaninatraugutta 08

Czy można wierzyć w te zapewnienia władz miasta Gdańska? Czas pokaże. Wydaje się, że w kontekście takich plotek trzeba zacząć głośno rozmawiać o przyszłości obiektów przy Traugutta 29. Potrzeba organizować jak najwięcej wydarzeń na tym stadionie i wokół niego, by ludzie o nim nie zapominali. Liczymy, że tego typu newsy (oby fejkowe), pobudzą tylko nasze gdańskie, biało-zielone środowisko do aktywniejszego działania w tym temacie.

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora