Zapraszamy na tygodniową porcję biało-zielonych newsów czyli #LGRaport.

• Lechia oddaje średnio 10.25 strzału na mecz, pod tym względem prześcigamy tylko Arkę i Śląsk.
  • Górnik w tym sezonie w każdym meczu tracił gola.
  • Średnia wzrostu pierwszego składu nie spadła jeszcze poniżej 183 cm, pomimo tego LG strzeliła dopiero jednego gola głową (ArakJ)
  • Lechia w 4 dotychczasowych meczach nie wyszła do gry składem starszym niż średnio 26 lat.
  • LG ma obecnie serię 10 meczów bez porażki z Górnikiem
  • Dusan ma najwięcej obronionych strzałów w tym sezonie!
  • LG jako pierwsza w tym sezonie została ukarana 10 żółtymi kartkami, dodając do tego czerwoną Peszki, jesteśmy najbardziej agresywnie grającą drużyną w Ekstraklasie.
  • Stokowiec vs Górnik 7 meczów - 2 w plecy, 3 remisy 2 zwycięstwa. Bramki 15-13.
  • Trener Piotr Stokowiec jest trzecim Managerem w lidze, mającym najwięcej meczów na ławce (170). Po Probierzu (354) i Fornaliku (333).
  • Daniel Łukasik w meczu z Miedzią zaliczył 62 udane podania na 64 próby, co daje 97% skuteczność podań!
  • Filip Mladenović  został wybrany do 11 kolejki Ekstraklasy.
  • Bilans Lechia vs Górnik, na wyjeździe: 23 mecze - 4 wygrane, 7 remisów, 13 przegranych. Bilans bramek: 18:39.
  • Rezerwy Lechii nazywane przez Klub na przemian rezerwami, i Lechią U-23 odniosły drugie przekonujące zwycięstwo 5-0. Kolejne bardzo dobre zawody rozegrali Egy i Sopoćko.
  • Oficjalny debiut w barwach Lechii w rozgrywkach zaliczył bramkarz Zlatan Alomerović.
  • Nowi gracze LG wybrali numery. Konrad Michalak wybrał nr 11, a Artur Sobiech grał będzie z 90.
  • W ostatnich czterech meczach Lechia vs Górnik padł remis 1-1.
  • Według plotek Błażej Augustyn wypadł na 3 tygodnie.
  • Lechia II straciła najmniej goli w IV lidze.
  • Niecałe 3 dni zajęło Aleksandarovi Kovacevicovi znalezienie nowego pracodawcy. Serb zamienił Haugesund na Greckie AO Xanthi.
  • Jakub Wawrzyniak podpisał kontrakt z GKS Katowice.
  • Szymon Żurkowski wygrał najwięcej pojedynków w tym sezonie -71.
  • Bardzo dobrą średnią pojedynków wygranych w meczu z Miedzią zaliczył Błażej Augustyn na 11 prób 9 było skutecznych.
  • Górnik w meczu z Arką zanotował 11 strzałów w pierwszej połowie, przy tylko 4 próbach w drugiej połowie.
  • Arbitrem spotkania będzie Krzysztof Jakubik z Siedlec. Sędzią VAR- Tomasz Musiał.
  • Młoda Lechia U-15 przegrała finał turnieju Sambor Youth Cup z Lechem Poznań 1-0.
  • Najlepszym trenerem turnieju Sambor Youth Cup wybrany został Łukasz Gajowniczek.
  • Miłosz Kałahur rozegrał drugie pełne 90 minut w seniorskiej piłce w meczu 1 ligi Sandecja - GKS Katowice.
  • W ubiegłą środę 15 sierpnia, 27 urodziny obchodził Filip Mladenović!
  • Górnik w tym sezonie wszystkie bramki w meczach domowych zdobył w drugiej połowie.
  • 9 września w czasie przerwy reprezentacyjnej Lechia zagra sparing z Karpatami Lwów. Bilety w cenie 5 zł.