Spotkanie z Rakowem Częstochowa było ostatnim meczem rundy jesiennej. Od następnej kolejki czekają nas spotkania rewanżowe. Biało-zieloni zakończyli jesień z trzydziestoma trzema oczkami. Pod względem liczby punktów jest to wynik rekordowy.

Na początku warto jednak zaznaczyć, że w porównaniu do minionych sezonów Lechia na śrubowanie rekordu miała dwa spotkania więcej. Wszystko to za sprawą reformy rozgrywek, wedle której obecnie w lidze jest osiemnaście drużyn, a co za tym idzie każda runda składa się z siedemnastu spotkań. W minionych latach było to piętnaście meczów. Mimo to wynik punktowy należy uznać za rekordowy.

 dsc3280

W bieżących rozgrywkach Lechia przegrała tylko dwa spotkania i zajmuje aktualnie trzecią lokatę. Na trzydziestotrzypunktowy dorobek złożyło się dziewięć wygranych i sześć remisów. Lechia jest także drużyną z jednym z lepszych bilansów bramkowych w tym sezonie. Biało-zieloni strzelili trzydzieści dwa gole, a stracili dwadzieścia. Do liderującego Lecha Poznań podopieczni trenera Tomasza Kaczmarka tracą obecnie pięć oczek. Niewątpliwie jesień była w wykonaniu gdańszczan jedną z lepszych w ostatnich latach. Potwierdza to rekordowa zdobycz punktowa.

20211206tab

Wcześniej okazałym jesiennym wynikiem biało-zieloni pochwalić się mogli w sezonie 2018/19. Wówczas po piętnastu jesiennych starciach piłkarze Lechii mieli na swoim koncie trzydzieści jeden oczek i byli liderami tabeli. W piętnastu spotkaniach drużyna grająca pod wodzą Piotra Stokowca odniosła dziewięć zwycięstw, zanotowała cztery remisy, a przegrała tylko dwukrotnie. Warto zaznaczyć jednak, że bilans bramkowy przed trzema laty był nieco gorszy niż dziś. Wówczas Lechiści mieli na swoim koncie dwadzieścia pięć strzelonych bramek oraz piętnaście straconych.

20211206tab2

Bardzo dobrą jesień Lechia odnotowała także w sezonie 2016/17. Wówczas zespół Piotra Nowaka miał na swoim koncie trzydzieści punktów po piętnastu spotkaniach, co dawało średnią równo dwa punkty na mecz. Biało-zieloni na zakończenie jesiennej kampanii byli na pierwszym miejscu w tabeli. Na dorobek punktowy złożyło się dziewięć wygranych oraz trzy remisy. Piłkarze Lechii mieli ponadto na swoim koncie zdobyte dwadzieścia trzy gole, co przy osiemnastu straconych dało bilans plus pięć.

20211206tab3

W ostatnich latach to właśnie te trzy rundy jesienne były najlepsze w wykonaniu gdańszczan. Jak zaznaczyliśmy na wstępie aktualnie Lechia wyśrubowała rekord punktowy, jednak dokonała tego w siedemnastu, a nie piętnastu spotkaniach. Warto też zaznaczyć pewien wspólny mianownik dla wyżej przeanalizowanych sezonów – we wszystkich trzech rundach jesiennych Lechia wygrała dziewięć spotkań.

Trzymamy kciuki za kolejne zwycięstwa biało-zielonych i kolejne rekordy! 

źródło: własne