lechia

Gdańsk-Stadion Expo - tak będzie nazywać się stacja kolejowa, która powstanie przy stadionie piłkarskim i nowej siedzibie Międzynarodowych Targów Gdańskich.

- Tak wynika z ustaleń między nami i władzami Gdańska - informuje Ewa Symonowicz-Ginter, rzecznik prasowy z gdańskiego oddziału spółki PKP PLK.

Pierwotnie planowano, że przystanek będzie się nazywał Gdańsk-Stadion, ale potem urzędnicy miejscy zmienili zdanie i poprosili o nazwę uwzględniającą także budowaną nieopodal siedzibę Międzynarodowych Targów Gdańskich - stąd słowo "Expo". Czy słusznie? Chyba tak: MTG organizują rocznie kilkadziesiąt dużych imprez targowych, w tym kilkanaście, które przyciągają także masową publiczność, jak targi mieszkaniowe czy jubilerskie. Można więc zakładać, że wśród pasażerów kolejki kursującej między Gdańskiem Głównym a Letnicą będzie wielu takich, którzy po wyjściu na peron skierują się w stronę budynków Amber Expo, a nie stadionu.

Co ciekawe, nazwa Stadion Expo już istnieje, ale na tyle daleko od Gdańska, że nie będzie mogło być mowy o pomyłce. Chodzi o Japonię i miasto Osakę. Taką nazwę nosi tamtejszy stadion sportowy: nie jest tak ładny jak gdański, ale ma za to lekkoatletyczną bieżnię.

Poniżej prezentujemy kilka aktualnych zdjęć budowanego peronu.

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Lechia Gdańsk

Źródło: trojmiasto.pl / fot. Elpolako