Już jutro – 14 sierpnia – trzeci raz na PGE ARENIE Gdańsk zagra reprezentacja Polski. Tym razem nasza drużyna zmierzy się z Danią.

Poniżej przedstawiamy informacje dotyczące organizacji ruchu, komunikacji miejskiej oraz wszelkie kwestie niezbędne zarówno dla kibiców, jak i mieszkańców.

Otwarcie bram stadionu
W dniu meczu bramy stadionu będą otwarte dla widzów od godziny 17:45. Organizator sugeruje przybycie na stadion możliwie jak najszybciej.

Bilety
Sprzedaż biletów na mecz odbywa się za pośrednictwem portalu www.kupbilet.pl. Nie przewiduje się sprzedaży biletów w dzień meczu w kasach zlokalizowanych przy stadionie.

Bezpłatna komunikacja miejska
Rekomendujemy skorzystanie z bezpłatnej komunikacji miejskiej, której tabor w dniu meczu zostanie dodatkowo zwiększony. Wszyscy posiadacze biletów na mecz w dniu 14 sierpnia 2013 od godziny 15:00 do 1:00 w nocy będą uprawnieni do bezpłatnych przejazdów autobusowych, tramwajowych na terenie Gdańska oraz SKM na trasie Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion-Expo.

Głównym środkiem transportu na dojazd do stadionu i na powrót z niego będą bezpłatne pociągi SKM. Pociągi relacji Gdańsk Główny – Gdańsk Stadion Expo będą kursowały od godziny 18:10 do 20:30 – średnio co 20 minut. Po zakończeniu meczu odjazdy rozpoczną się około godziny 22:30. Ostatni pociąg ze stacji Gdańsk Stadion-Expo odjedzie o godzinie 1:00.

Rozkład jazdy SKM do stadionu obowiązujący dnia 14.08.2013

Tramwaje linii 7 i 97 oraz autobusy linii T4 i T5 będą funkcjonować według stałych powszednich rozkładów jazdy. Dodatkowo, na linii tramwajowej 97 i autobusowej T4 w godzinach od 17:00 do 20:30 zostaną uruchomione dodatkowe kursy (co około 6-7 minut). Kursy linii T5 o godzinie 20:49 z przystanku początkowego "Nowy Port" w kierunku Letnicy zostaną wykonane jako linia T4 tylko do przystanku "Mostostal", natomiast kurs linii T5 o godzinie 23:31 zostanie odwołany.

Po zakończeniu meczu podstawowym środkiem powrotu z bezpośredniej strefy wokół stadionu będą pociągi SKM. Tramwaje w kierunku Centrum i innych dzielnic odjadą z rejonu al. Hallera, ul. Klinicznej i ul. Jana z Kolna:

 • Z przystanku "Al. Hallera" w ciągu ul. Czarny Dwór (zaraz za skrzyżowaniem z al. Hallera) w kierunku Żabianki SKM pojadą dodatkowe autobusy linii 148
 • Z przystanku "Dworzec Główny" odjadą dodatkowe autobusy na liniach 118130154 i367 oraz na wybranych liniach nocnych – według potrzeb. Częstotliwość kursów na liniach będzie zależała od faktycznego zapotrzebowania
 • O godzinie 23:00 zostanie uruchomiony dodatkowy kurs linii 3 z Brzeźna po stałej trasie do Stogów Pasanilu (orientacyjna godzina odjazdu spod Dworca Głównego – 23:20)
 • O godzinie 22:55 zostanie uruchomiony dodatkowy kurs linii 5 z Nowego Portu po stałej trasie do Strzyży
 • Dodatkowy kurs zostanie zrealizowany również na linii 6 o godz. 23:30 z przystanku "Dworzec Główny" do pętli "Łostowice Świętokrzyska"
 • Przypominamy, że w nocy 14/15.08.2013 funkcjonuje nocna linia tramwajowa N0!

Zmiana organizacji ruchu, dojazd i parkingi
Tymczasowa organizacja ruchu będzie funkcjonowała w godzinach 17:00 - 00:00, obejmuje ona:

 • ul. Stara Uczniowska (cała) wraz z bocznymi wjazdami – całkowite wyłączenie z ruchu
 • ul. Żaglowa (cała) – teren zewnętrzy ograniczonego ruchu
 • ul. Pokoleń Lechii Gdańsk – teren zewnętrzy ograniczonego ruchu
 • ul. Nowa Uczniowska od skrzyżowania z ul. Kochanowskiego przez węzeł Harfa do ul. Pokoleń Lechii Gdańsk – teren zewnętrzy ograniczonego ruchu

Wjazd w powyższą strefę ograniczonego ruchu będzie udostępniony wyłącznie dla osób posiadających akredytacje wjazdowe na parkingi Organizatora, parkingi dla uczestników, którzy zakupili bilet na platformie sprzedażowej www.kupbilet.pl – cena 20 PLN oraz TAXI. Jeśli nie posiadają Państwo specjalnej karty parkingowej prosimy nie przyjeżdżać na stadion samochodem. W dniu meczu nie będzie możliwości zakupu biletu parkingowego.

Organizacja tymczasowych parkingów na terenie miasta:

 • P&R Plac Zebrań Ludowych – 100 miejsc
 • Nowa Uczniowska, na odcinku od al. Hallera do łącznika Nowa Uczniowska-Stara Uczniowska (w obu kierunkach) – 200 miejsc
 • Al. Hallera, na odcinku od Nowej Uczniowskiej do ul. Wczasy (w obu kierunkach) – 200 miejsc
 • Marynarki Polskiej od ul. Uczniowska do ul. Wyzwolenia w obu kierunkach ruchu – 300 miejsc
 • Parking w rejonie skrzyżowania al. Jana Pawła II z ul. Czarny Dwór (parking Molo) – 300 miejsc

Projekt tymczasowej organizacji ruchu zakładać będzie uruchomienie ww. parkingów od godziny 17:00 do około 2 godzin po zakończeniu imprezy.

Źródło: własne

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora