lechia

Impreza otwarcia stadionu PGE Arena Gdańsk już za niecałe dwa miesiące. Stadion na pewno będzie oddany do użytku w terminie, dlatego trwają intensywne prace organizacyjne i testowe, których celem jest pełne, profesjonalne przygotowanie do meczu otwarcia oraz późniejszego funkcjonowania stadionu.

W piątek 15 kwietnia odbyło się spotkanie przedstawicieli podmiotów zaangażowanych w realizację inwestycji oraz organizację bardzo ważnego testu przed Euro 2012 – meczu towarzyskiego między Polską a Francją, będącego pierwszą imprezą na arenie w Gdańsku. Inicjatorem spotkania była spółka PL.2012. Mecz otwarcia odbędzie się już 9 czerwca br. Eksperci omawiali wszystkie aspekty dotyczące przygotowania infrastruktury stadionowej (od murawy po zabezpieczenie terenu wokół stadionu), jak również wszelkie zagadnienia związane z organizacją imprezy otwarcia, zarządzaniem areną i zapewnieniem bezpieczeństwa - od planu operacyjnego imprezy w dniu meczowym - po koncepcję transportową – parkingi, drogi dojazdu, komunikację miejską i połączenia lotnicze.

- Dzięki profesjonalnemu zarządzaniu budową stadionu przez inwestora oraz zaangażowaniu wielu instytucji, realizacja inwestycji może być stawiana za przykład prawidłowego zarządzania tego typu projektem z uwzględnieniem najlepszych praktyk – mówi Wojciech Rokicki, Krajowy Koordynator ds. Stadionów PL.2012. – Teraz wszystkie zaangażowane instytucje intensywnie pracują również nad tym, aby stadion w Gdańsku dobrze służył mieszkańcom Trójmiasta już od dnia otwarcia. Ranga meczu otwarcia pomiędzy reprezentacją Polski i Francji sprawia, iż PGE Arena Gdańsk będzie poddana wnikliwej ocenie. Dlatego tak istotna jest perfekcyjna współpraca wszystkich podmiotów zaangażowanych w przygotowanie uruchomienia stadionu i temu celowi służyło nasze spotkanie.

W piątkowym spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Urzędu Miejskiego w Gdańsku, Koordynatorzy Biura Euro UM w Gdańsku, Policji, Straży Pożarnej, przedstawiciele Pomorskiego Polskiego Związku Piłki Nożnej, inwestora i właściciela obiektu, firmy BIEG 2012 sp. z o.o., spółki celowej Ministra Sportu i Turystki PL.2012 – oraz Lechii – operatora zarządzającego obiektem.

Źródło: pl2012.pl