Reprezentacja Polski zagra z Meksykiem mecz towarzyski na Stadionie Energa Gdańsk.

Obie drużyny są już finalistami Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Rosja 2018 - czeka nas więc przedsmak tego, co będzie się działo na przyszłorocznym mundialu. Sprzedaż biletów na gdański mecz ma ruszyć jeszcze w październiku.

- To dla nas wielka radość - mówi Karolina Janik, rzeczniczka Stadionu Energa Gdańsk. - Na naszą reprezentację czekaliśmy od ostatniego meczu towarzyskiego z Holandią, który odbył się 1 czerwca 2016 roku. Teraz, w poniedziałek 13 listopada, nasi zagrają u nas z Meksykiem.

PZPN potwierdza na swojej stronie internetowej już oficjalnie, że mecz w Gdańsku odbędzie się 13 listopada, o godz. 20.45. W ofercie są już loże VIP w cenach od 1 tys. zł do 3 tys. zł za wejścówkę dla jednej osoby. Kiedy będą zwykłe bilety dla kibiców?

- Proszę dać nam jeszcze kilka dni, żeby wszystko pozapinać na ostatni guzik - powiedziano nam w Biurze Prasowym PZPN. - Wkrótce podamy szczegóły. Sprzedaż biletów zacznie się na pewno jeszcze w październiku.

Jakie będą ceny? Prawdopodobnie zbliżone do tych z meczu Polska - Holandia, rozegranego przed Euro 2016. Wówczas trzeba było zapłacić od 90 do 180 zł.

- Spodziewaliśmy się, że na mecz z Holandią przyjdzie maksymalnie 35 tysięcy kibiców, ale mieliśmy komplet, sprzedały się bilety na wszyskie 40 tysięcy 392 miejsca - mówi Karolina Janik. - Mecz z Meksykiem, przed mundialem, jest jeszcze bardziej atrakcyjny, choć to połowa listopada. Pewnie znowu będzie komplet.

{joomplucat:2184 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię zdjęć

Piłkarska Federacja Meksyku wprawdzie już wcześniej zapowiedziała towarzyskie spotkanie z Polską, ale to nie było jeszcze wcale takie pewne. Najpierw nasi musieli wygrać grupę kwalifikacyjną i oficjalnie awansować do turnieju w Rosi. Kropkę nad "i" udało się postawić w niedzielę 8 października w Warszawie, gdy nasi piłkarze pokonali Czarnogórę 4:2.

Tak więc, gdy druga drużyna w naszej grupie - Dania - grać będzie dwa mecze barażowe o awans na mistrzostwa w Rosji, nasi reprezentanci mogą zagrać w tym samym czasie dwa mecze towarzyskie: z Meksykiem w Gdańsku i z Urugwajem w Warszawie.

Piłkarska Federacja Meksyku (Federación Mexicana de Fútbol Asociación) zapowiada dwa mecze swojej reprezentacji w Europie. Pierwszy z Belgią (10 listopada), drugi z Polską w Gdańsku, 13 listopada.
Jak piszą Meksykanie na Twitterze: ¡Dos grandes rivales nos esperan! - czeka na nas dwójka wielkich rywali!

Przypomnijmy, że trzy tragiczne trzęsienia ziemi we wrześniu w Meksyku, w których zgnięło kilkaset osób, sprawiły, że odwołano tam czasowo rozgrywki ligi piłkarskiej Liga MX.

źródło: gdansk.pl
O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora