Ponad dwa tysiące ludzi odwiedziło PGE ARENĘ podczas Nocy Muzeów – tak było w zeszłym roku.

Teraz gości powinno być znacznie więcej – tym bardziej, że właśnie w sobotni wieczór, 16 maja, będzie można taniej bawić się w parku rozrywki FUN ARENA.

Na PGE ARENIE sobotnia Noc Muzeów startuje o godzinie 19.00. Co 20 minut, aż do godziny 1.00 w nocy będą ruszały wycieczki z przewodnikiem. Trasa po stadionie wiedzie między innymi przez Muzeum Lechii Gdańsk, w którym zebrano ponad 1500 pamiątek 70-letniej historii gdańskiego klubu.

Są wśród nich nie tylko te związane z futbolem, ale również z innymi dyscyplinami – kolarstwem, podnoszeniem ciężarów, rugby, lekką atletyką czy tenisem – w których zawodnicy występowali na przestrzeni lat w barwach Lechii. Bardzo duże zainteresowanie zwiedzających wzbudzają zwykle makiety stadionów – PGE ARENY i stadionu przy Traugutta.

Na PGE ARENIE można też zobaczyć na przykład piłkę i flagę z autografami zawodników FC BARCELONY, między innymi Leo Messiego i Neymara, dla którego mecz na gdańskim stadionie był pierwszym rozegranym w barwach Barcelony. Podczas Nocy Muzeów bilet na zwiedzanie będzie kosztował symboliczną złotówkę. Dla uczestników wycieczek zaplanowano konkursy z nagrodami.

Również od godziny 19:00 do 1:00 można skorzystać z wybranych atrakcji FUN ARENY z 20-procentową zniżką. Na gości spragnionych wrażeń nieco mniej „muzealnych” czekają tor gokartowy PitStop, trampoliny NoGravity, paintball elektroniczny Zoltar oraz pokoje gier fabularnych ESCAPEROOMS.

Podczas ubiegłorocznej majowej Nocy Muzeów na PGE ARENĘ przyszło 2014 osób, a było to na miesiąc przed otwarciem parku rozrywki FUN ARENA. Dlatego tegoroczna nocna frekwencja na stadionie powinna być znacznie większa!

Źródło: pgearena.gdansk.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora