lechia

W tym roku mamy wyjątkowo długą przerwę w rozgrywkach więc i głód piłki będzie większy.

Dlatego też wielu ucieszy informacja o dniu otwartym stadionu, który będzie miał miejsce w najbliższą niedzielę 15 lipca.

W dniu otwartym organizowanym w pierwsze urodziny stadionu nowy operator organizuje dla mieszkańców akcję "Dziękujemy Wam za Euro".
- Warto zobaczyć stadion, na którym jeszcze przed chwilą toczyły się mecze Euro 2012 - przekonuje Borys Hymczak, prezes Arena Gdańsk Operator. - Rocznica otwarcia stadionu to świetna okazja dla nas, by podziękować mieszkańcom, ale też turystom i wszystkim tym, którzy przeżywali z nami mistrzostwa, a dla wszystkich chętnych, by lepiej poznać jeden z najpiękniejszych stadionów świata.

Chętni będą mogli nie tylko zobaczyć bursztynowy stadion, ale też... zjechać z jednej z trybun kolejką tyrolską, czyli na karabińczyku podpiętym do liny. "Tyrolka" zostanie na stadionie na stałe i będzie na niej można zjeżdżać przez cały sezon.

W dniu otwartym więcej atrakcji czekać będzie na terenach wokół stadionu. Na scenie przy parkingu rowerowym zagrają zespoły Dziewczyny i Don - Don, odbędzie się także pokaz zumby (czyli mieszanki tańców latynoamerykańskich), hip-hopu, sztuk walki i fitnessu oraz warsztaty taneczne.

Także na parkingach przy stadionie powstanie Strefa Rozrywki. Znajdą się w niej m.in. "Kick Point" i "Strefa T- Mobile", gdzie zagrać będzie można w turnieju piłkarzyków czy piłki nożnej na konsoli.

Na "prawdziwych" piłkarzy czekać będzie boisko mobilne oraz streetball, a na zgłodniałych nie tylko wrażeń - rozstawione wokół stadionu punkty gastronomiczne.

Organizatorzy zastrzegają, że impreza nie jest "tylko dla facetów". - Bardzo zależy nam, żeby dzień otwarty stanowił atrakcję dla całej rodziny, był festynem, gdzie bawić będą się wspólnie rodzice razem ze swoimi dziećmi. Nie chcemy też, by impreza była skierowana wyłącznie do gdańszczan, na stadionie dobrze bawić będą się wszyscy chętni - podkreśla Borys Hymczak.

PGE Arena otwarta dla zwiedzających będzie od 10 do 18. Udział w imprezie jest bezpłatny.

Ci, którzy nie mogą wytrzymać do 15 lipca już dziś mogą wybrać się na wirtualną wycieczkę po stadionie, dzięki usłudze google street view.


Wyświetl większą mapę

Źródło: naszemiasto.pl / Google Maps