lechia

Sezon 2010/2011 jest ostatnim, w którym Lechia rozgrywa spotkania w roli gospodarza na stadionie przy ulicy Traugutta. Już niedługo zmieniamy T29 na PGE Arenę. Zmieniamy Zegar na... no właśnie na co?

Zainteresowanie ankietą na temat tego jak ma się nazywać sektor zajmowany przez najbardziej zagorzałych fanów gdańskiej drużyny przerosło nasze oczekiwania. Blisko 700 oddanych głosów pokazuje jak ważny jest to temat.

Blisko 35% głosów przypadła odpowiedzi, że nazwa sektora powinna brzmieć "T29", dla upamiętnienia miejsca, w którym ukształtowało się nie jedno pokolenie lechistów.

17% ankietowanych uznało natomiast, że najlepszą nazwą będzie "Sektor Władców Północy".

104 osoby natomiast nie chcą zmieniać nazwy sektora i po przenosinach na nowy obiekt wciąż chcą chodzić na "Zegar".

54 osoby chciałby po prostu nazwać sektor "Traugutta", 44 mają inny pomysł na jego nazwanie, 41 w ogóle nie widzi sensu nazywania tego miejsca. Po 32 głosy przypadły nazwom "Biało - Zielony" i "Wolne Miasto". Najmniejszą popularnością cieszyła się natomiast nazwa "Gdańskich Lwów".

W komentarzach zaproponowano również takie nazwy jak "Trybuna Dufa" czy "Trybuna Północna". Cóż oddanie stadionu coraz bliżej i wtedy zapewne dowiemy się jak ewentualnie nazywać się będzie "nowy Zegar"

Źródło: własne