Już w najbliższą sobotę o godzinie 18.00 na stadionie przy ul. Traugutta 29, lechiści zmierzą się z Posnanią Poznań w meczu VI kolejki ekstraligi rugby.

Lechia, która podniosła swoją lokatę po ubiegłotygodniowej wygranej w Lublinie zagra z drużyną, która nie wygrała jeszcze ani jednego pojedynku. Zapraszamy kibiców na stadion, ponieważ to ostatni mecz Lechii w roli gospodarza. Na kolejny będziemy zmuszeni poczekać do wiosny.

Posnania to pomimo wszystko groźny zespół, który aktualnie nie ma nic do stracenia. Drużyna pochodząca ze stolicy Wielkopolski doznała w tym sezonie najwyższej porażki z Budowlanymi Lublin 5:39 (0:17). Dla drużyny Posnani każdy punkt jest na wagę złota, ponieważ jeśli utrzyma fatalną passę, to jest pierwszym kandydatem do opuszczenia ekstraligi. W składzie gości zabraknie w Gdańsku Patryka Wyrwasa i Piotra Lasika, którzy otrzymali czerwone karki na meczu z Ogniwem Sopot.

Lechisci wygrali swój ostatni mecz z Budowlanymi Lublin 17:16. Rywal grał na swoim terenie bardzo ambitnie - o czym zapowiadał wcześniej trener Paweł Lipkowski. Dobra postawa drużyny, odrobina szczęścia w końcówce ale przede wszystkim punkty Janeczki, Jurkowskiego oraz Płonki dały biało-zielonym zwycięstwo. W tym spotkaniu zobaczyliśmy na murawie Łukasza Doroszkiewicza, który wrócił do rugby po dłuższej przerwie spowodowanej kontuzją kolana. Chociaż kondycja nie pozwoliła zostać na boisku 80 minut, to jednak występ może zaliczyć do udanych.

Jaki skład będzie miał do dyspozycji Paweł Lipkowski? 
Lechia powinna zagrać składem zbliżonym do tego sprzed tygodnia. Nie wiadomo jeszcze czy wystąpi Robert Kwiatkowski, który skręcił kostkę na meczu z Pogonią. Część drużyny narzeka na drobne urazy, ale to normalne po pięciu rozegranych meczach.

Trenowaliśmy w tym tygodniu w optymalnym składzie. Zawodnicy stopniowo powracają do zdrowia dlatego w sobotę powinniśmy zobaczyć wszystkich na boisku. Trenuje z nami cały czas Łukasz Doroszkiewicz, którego obecność bardzo nam się przydała – podkreśla kierownik drużyny Sebastian Dobkowski.

Jeżeli Lechia wygra z Posnanią za 5 punktów, a Ogniwo zwycięży Orkan jednak bez punktu bonusowego, to gdańska piętnastka może wskoczyć na trzecie miejsce w tabeli. Oczywiście to tylko spekulacje, ale właśnie tego trzeba życzyć lechistom przed sobotnim meczem. Zapraszamy wszystkich kibiców na mecz!

Lechia Gdańsk – Posnania Poznań, sobota godz. 18.00. Stadion ul. Traugutta 29.

{joomplucat:45 limit=9|columns=3}

Zobacz wszystkie zdjęcia

Źródło: RC Lechia

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora