Przed nami druga runda Ekstraligi w której przyjdzie się nam zmierzyć z zeszłorocznym srebrnym medalistą Mistrzostw Polski, drużynie MKS Awenta Pogoń Siedlce.

Serwis lechiarugby.pl spytał trenera Lipkowskiego jak przygotował zespół do najbliższego meczu.

Czy po meczu wszyscy zdrowi, czy nie ma jakiś drobnych kontuzji?
Po pierwszym meczu pojawiły się u zawodników drobne urazy a w trakcie tygodnia doszły kolejne, ale żaden z tych urazów nie wyklucza ich z meczu z Pogonią. Wszyscy zgłaszają gotowość do gry.

Jak oceniasz grę młodzieży? Kogoś wyróżnisz?
Młodzi zawodnicy zaprezentowali się dobrze. Wykazali dużą chęć do gry. Wchodzą w zespół płynnie i wygląda to coraz lepiej. W meczu z Krakowem wszyscy zaprezentowali się nieźle a zwłaszcza Ci, którzy byli na boisku najdłużej, czyli Bracik, Płoński i Panasiuk.

Czy w meczu z Pogonią dalej dasz młodym pograć, czy już wiesz, kto z nich wybiegnie w pierwszej 15-tce?
Proces wprowadzania młodych zawodników do składu nie będzie polegać na dawaniu im szansy gry tylko w meczach teoretycznie łatwiejszych.
Wszyscy są brani pod uwagę również na mecz z Pogonią. Z powodu drobnych urazów skład pierwszej 15 zawodnicy poznają dopiero po zakończeniu piątkowego treningu. Zawodnicy powinni dowiedzieć się, jako pierwsi, dlatego też nie mogę go jeszcze podać.

Nad jakimi elementami gry pracowaliście po meczu z Juwenią?
Cały czas razem z Pawłem Nowakiem pracujemy nad poprawą wszystkich elementów gry zarówno, jeżeli chodzi o grę indywidualną jak i zespołową. Głównie w tym tygodniu skupiliśmy się na wyeliminowaniu błędów, które w poprzednim meczu powodowały karne i przez to możliwość zdobycia punktów przez przeciwnika.

Czy zagra Dawid Lorentowicz, jak nie to prosimy o informację, na jakim etapie jest jego rehabilitacja?
Dawid Lorentowicz doznał kontuzji mięśnia na obozie reprezentacji. Fizjoterapeuci poinformowali, że proces rehabilitacji będzie trwał około 6 tygodni. Dawid nie wystąpi w meczu z Pogonią, ale w następnej kolejce ligowej liczymy, że będzie gotowy.

Czy w przypadku jego absencji na 10-tce wystąpi Mariusz Wilczuk, który rozegrał dobre zawody na pozycji łącznika ataku?
Tak jak już wcześniej powiedziałem zestawienia jeszcze nie mogę podać. Mogę tylko potwierdzić, że "Wilku" rzeczywiście zagrał dobrze na pozycji nr 10 w meczu z Juwenią.

Czy w jakiś szczególny sposób przygotowujemy się do meczu z Pogonią, szykujesz jakieś niespodzianki na ten mecz?
Skupiamy się głównie nad poprawą własnej gry. Oczywiście będziemy się starali niwelować atuty Pogoni, bo to mocny, dobry zespół. Staramy się na początku sezonu skupić nad ustabilizowaniem pewnych elementów niż nad niespodziankami. Mogę zapewnić, że każdy z zawodników z osobna jak i cały zespół będzie gotowy na mecz.

 RC Lechia Gdańsk - MKS Awenta Pogoń Siedlce, niedziela godzina 15:00 stadion MOSiRu przy ul. Traugutta 29 w Gdańsku (boczne płyta). Bilet normalny 10 zł.

Serdecznie zapraszamy!

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora