Zawodniczki Biało-Zielone Ladies Gdańsk zajęły 3 miejsce w Rudzie Śląskiej.

Tym razem nie udało nam się zdobyć 1 miejsca w Mistrzostwach Polski. Na 9 drużyn zajęłyśmy 3 miejsce. W fazie grupowej zmierzyłyśmy się z Tygrysicami Sochaczew i wygrałyśmy 22:0, w drugim meczu z Juwenią Kraków zwyciężyłyśmy 57:0 - komentuje Marlena Mroczyńska.

W meczu o miejsca 1-3 spotkałyśmy się najpierw z drużyną Black Roses z Poznania. Niestety głównie po naszych błędach w obronie dziewczyny nas obiegły, wykorzystały nasze błędy i spotkanie zakończyło się remisem 19:19, gdzie w początkowej fazie wygrywałyśmy 19:0. Zdołały z nami wyrównać i dzięki temu o zwycięskim miejscu decydował nasz ostatni mecz z Rudą Śląską. Ta drużyna, która zdobyłaby większą liczbę punktów nad Gospodyniami wygrała turniej. To niestety tym razem nie byłyśmy my. Remis z Posnanią spowodował w naszej drużynie lekkie rozprężenie i nie wyszłyśmy na ostatni mecz odpowiednio przygotowane i zmobilizowane. Diablice z Rudy bardzo chciały wygrać i trzeba przyznać, że zrobiły to w ładnym stylu. Wynik meczu 12:7 dla Rudzianek. Poznanianki wygrały swój pojedynek o 1 miejsce z gospodyniami 24:12- kończy Marlena Mroczyńska.

KLASYFIKACJA KOŃCOWA
1.Black Roses Poznań
2.Diablice Ruda Śląska
3.Biało-Zielone Ladies Gdańsk

Nagrody indywidualne dla Biało-Zielonych:
-"Najlepsza Szarża"- Monika Pietrzak
-"Najlepsza Blaszka"- Laura Abucewicz
-"MVP Młyna " - Karolina Jaszczyszyn

{joomplucat:1550 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioB
Badacz Historii Lechii
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie archiwa oraz badanie historii Lechii Gdańsk.
Ostatnio napisane przez autora