W najbliższy weekend tj. 24 sierpnia 2013r. startuje pierwsza kolejka rozgrywek Ekstraligi rugby sezonu 2013/2014. 

Pierwszym przeciwnikiem mistrzów Polski będzie Ogniwo Sopot, które wkroczyło w czerwcu do najwyższej klasy rozgrywek. Zespół Lechii będzie prowadzony w tym sezonie przez Pawła Lipkowskiego oraz przy pomocy Pawła Nowaka, który zdecydował się pracować z formacją młyna w roli asystenta. 

Pierwszy przeciwnik Lechii w sezonie 2013/2014 to Ogniwo Sopot, które siało pogrom w pierwszej lidze, a teraz zamierza powalczyć nawet o miejsca w pierwszej czwórce. Takie przynajmniej ambitne zapowiedzi padały z ust zawodników, na chwilę po tym, jak odnieśli zwycięstwo nad Juvenią Kraków dające im awans do polskiej elity rugby.  Ogniwo to niewygodna drużyna dla Lechii o czym świadczy ostatnia konfrontacja pomiędzy tymi zespołami. Zmotywowane Ogniwo wygrało w ubiegłym roku w Sopocie 27:20 w meczu o PP. Punkty zdobyli Robert Olszewski 9, Karol Zakaszewski 5, Szymon Krause 5, Filip Kowalczyk 5, Paweł Schulte-Noelle 3 - Rafał Janeczko 15, Sławomir Kaszuba 5. Patrząc jednak na statystykę ostatnich lat, to jednak Lechia jest na zdecydowanym prowadzeniu jeśli chodzi o zwycięstwa.  Niegdyś mecze pomiędzy Gdańskiej i Sopotem były niesamowicie zacięte i stały na szczycie tabeli, a każdy z nich był zapowiadany jako „Święta Wojna”. Czy te czasy powrócą? Każdy kibic z Trójmiasta czeka chyba na takie czasy. Ważna informacja dla kibiców
Wszystkie mecze Lechii w rundzie jesiennej zostaną rozegrane na obiektach MOSiR przy ul. Traugutta 29. Nie wykluczone, że jedno spotkanie może zostać zorganizowane nawet na PGE Arena Gdańsk. Klub wprowadza bilety na wszystkie mecze Lechii Gdańsk – normalne 15zł, ulgowe 10zł. Dzieci i młodzież gimnazjalna (za okazaniem legitymacji) wstęp bezpłatny. 

 

Kto zagra w składzie Lechii? 
W najbliższą sobotę w składzie Lechii zobaczymy kilku nowych zawodników. Będą to Mateusz Zajkowski iŁukasz Śmietański z Czarnych Pruszcz Gdański oraz Michał Plich, który powróci z irlandzkiego klubu do Polski. Zabraknie natomiast Tomasza Hebdy, który zdecydował się na kontrakt we Francji. Do zdrowia stopniowo wraca Łukasz Doroszkiewicz. Stan zdrowia nie pozwala jeszcze zawodnikowi zagrać w najbliższych meczach, ale trener Paweł Lipkowski liczy na szybki powrót. 

Na meczu inauguracyjnym pojawi się grupa dzieci z programu „Sportowe wakacje z rugby”" wraz z trenerami (120 dzieci) oraz trenerzy, którzy przebywają obecnie we Wdzydzach Kiszewskich. Kierownikiem wakacji jestKrzysztof Krzewicki

Witamy wszystkich nowych zawodników i trzymamy kciuki za osiągnięcia sportowe z Lechią Gdańsk!

 

Źródło: lechiarugby.pl/własne