W sobotę 10 maja 2014 w Chojnicach na Stadionie Chojniczanki odbył się Regionalny Turniej Dzieci i Młodzieży w Rugby.

Młodzi rugbiści walczyli w trzech kategoriach wiekowych, najwięcej drużyn zgłosiło się w najmłodszej kategorii tj. Mini żakach, gdzie młodzi adepci rugby grają w rugby bez kontaktowe tzw "rugby tag". Odmiana ta co raz bardzie zdobywa swą popularność i daje możliwość zapoznania się z wciąż mało popularną grą jaką są rugby.

W starszych grupach grano już na zasadach bardziej zbliżonych do prawdziwego rugby, ale we wszystkich meczach można było zauważyć pełne zaangażowanie i dużo radości z gry jajowatą piłką.

Patrząc na lokalny rozwój popularności rugby bardzo cieszy udział w zawodach oprócz gospodarzy zawodów, dwóch szkół gminnych z Ogorzelin i z Nieżychowic, jak na debiut występ tych zespołów można uznać za bardzo udany. Mając za przeciwników tak znane kluby jak Lechia Gdańsk czy Arka Gdynia to tym bardzie należą się duże słowa uznania.

Turniej w Chojnicach zaliczany był do ogólnopolskiej klasyfikacji rozgrywek dzieci i młodzieży.

Następne zawody dla najmłodszych adeptów rugby odbędą się 23 maja 2014 w Sopocie.

Wyniki:

Kategoria Mini Żak:

Wyniki poszczególnych meczów grupa A:

Lechia I – Arka Gdynia 1:1
SP Ogorzeliny – Ogniwo 0:6
SP Nieżychowice – Arka Rumia 0:2
Lechia I – SP Ogorzeliny 6:0
Arka Gdynia – SP Nieżychowice
Ogniwo - Arka Rumia 2:1
SP Ogorzeliny – SP Nieżychowice 0:2
Lechia I – Ogniwo Sopot 4:0
Arka Gdynia – Arka Rumia 6:0
Lechia I – SP Nieżychowice 3:1
Arka Gdynia – SP Ogorzeliny 9:0
Lechia I – Arka Rumia 3:1
Ogniwo Sopot – Arka Gdynia 0:6
SP Ogorzeliny - Arka Rumia 2:4
Ogniwo Sopot – SP Nieżychowice 1:4

Wyniki poszczególnych meczów grupa B:

Lechia II – SP 10 Gdynia 2:0
Tur Chojnice – SP Czeszewo 0:5
Czarni Pruszcz – Rumia Dziewczęta 3:0
Lechia II – Tur Chojnice 2:1
SP 10 Gdynia – Czarni Pruszcz 0:3
SP Czeczewo - Rumia Dziewczęta 3:0
Tur Chojnice – Czarni Pruszcz 0:1
Lechia II – SP Czeszewo 0:5
SP 10 Gdynia – Rumia Dziewczęta 3:0
Lechia II – Czarni Pruszcz 2:3
SP 10 Gdynia – Tur Chojnice 2:2
Lechia II – Rumia Dziewczęta 3:0
SP Czeczewo – SP 10 Gdynia 3:0
Tur Chojnice – Rumia Dziewczęta 3:0
SP Czeczewo – Czarni Pruszcz 3:0 Tabelka grupy A

1. Arka Gdynia 14 pkt 27:2
2. Lechia Gdańsk I 14 17:3
3. Arka Rumia 6 8:13
4. Ogniwo Sopot 6 9:15
5. SP Nieżychowice 6 6:13
6. SP Ogorzeliny 0 2:27

Tabelka grupy B

1. SP Czeczewo 15 pkt 19:0
2. Czarni Pruszcz 12 10:5
3. Lechia Gdańsk II 9 9:8
4. Tur Chojnice 5 6:10
5. SP 10 Gdynia 5 5:10
6. Rumia dziewczęta 0 0:15

Mecze półfinałowe:

Arka Gdynia – Czarni Pruszcz Gd 3:0
Lechia Gdańsk I – SP Czeczewo 0:5
Mecz o 11 miejsce: SP Ogorzeliny – Rumia dziewczęta 3:0
Mecz o 9 miejsce : SP Nieżychowice – SP 10 Gdynia 5:1
Mecz o 7 miejsce : Ogniwo Sopot – Tur Chojnice 1:3
Mecz o 5 miejsce : Arka Rumia – Lechia Gdańsk II 0:2
Mecz o 3 miejsce : Czarni Pruszcz Gd – Lechia Gdańsk I 0:2
Mecz o 1 miejsce : Arka Gdynia – SP Czeczewo 0:3

Klasyfikacja końcowa w kategorii Mini Żak

1. SP Czeczewo
2. Arka Gdynia
3. Lechia Gdańsk I
4. Czarni Pruszcz Gd
5. Lechia Gdańsk II
6. Arka Rumia
7. Tur Chojnice
8. Ogniwo Sopot
9. SP Nieżychowice
10. SP 10 Gdynia
11. SP Ogorzeliny
12. Rumia Dziewczęta

Zobacz fotorelację

Kategoria Żak

Wyniki poszczególnych meczy:

Lechia Gdańsk – Tur Chojnice 5:0
Arka Rumia – SP Czeczewo 3:0
Arka Gdynia – Czarni Pruszcz 7:0
Lechia Gdańsk – Arka Rumia 10:0
Tur Chojnice – Arka Gdynia 0:5
SP Czeczewo – Czarni Pruszcz 0:2
Arka Rumia – Arka Gdynia 0:3
Lechia Gdańsk – SP Czeczewo 9:0
Tur Chojnice – Czarni Pruszcz 6:0
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 4:1
Tur Chojnice – Arka Rumia 2:1
Lechia Gdańsk - Czarni Pruszcz 6:0
SP Czeczewo – Tur Chojnice 0:4
Arka Rumia – Czarni Pruszcz 6:1
SP Czeczewo – Arka Gdynia 0:10

Tabelka i klasyfikacja końcowa kategorii Żak

1. Lechia Gdańsk 15 pkt 34:1
2. Arka Gdynia 13 26:4
3. Tur Chojnice 11 12:11
4. Arka Rumia 9 10:16
5. Czarni Pruszcz 7 3:25
6. SP Czeczewo 5 0:28

Kategoria Młodzik

Wyniki poszczególnych meczy:

Ogniwo Sopot – Lechia Gdańsk 33:7
Lechia Gdańsk – Arka Gdynia 14:12

Arka Gdynia - Ogniwo Sopot 0:21

Tabelka i klasyfikacja końcowa

1. Ogniwo Sopot 6 pkt 54:7
2. Lechia Gdańsk 4 21:45
3. Arka Gdynia 2 12:35

Źródło: region360.pl