Deszcz, wiatr i trzy przyłożenia w piętnaście minut: tak zaczął się mecz ze Spartą Jarocin. Później było nieco trudniej: goście postawili twarde warunki, a Lechia atakowała i broniła, ale bardzo aktywni Spartanie stawili nam czoła. Końcówkę pierwszej połowy Lechiści kończyli w trzynastkę po żółtych kartkach.

Do przerwy było 21:13, a po przerwie na stadionie AWFiS również oglądaliśmy zdecydowane, mocne rugby. Pierwsze zwycięstwo w tym roku wymagało wysiłku: Spartanie przechwytywali piłkę, bardzo ambitnie bronili i dopiero akcje ostatnich piętnastu minut i przyłożenia Kewina Bracika przypieczętowały zwycięstwo.

Taktyczne zmiany trenera Jurija Buchało w niemal każdej formacji poskutkowały.

W zespole RC Lechia Gdańsk zadebiutowali trzej rugbiści z RPA: Jason Matthew Makhari, Zavi Klaasen i Andile Vukani.

SKŁAD: Olszewski, Wieczorkowski (78 Koper), Vukani (58 Kacprzak) – Krużycki, Lademann (41 Palamarczuk) – Klaasen, Kossakowski (68 Nyaoda), Smoliński – Janeczko (58 Boczulak) – Makhari – K. Bracik, Rokicki, Wójtowicz, M. Bracik (55 Wesołowski) – Możejko (61 Niespodziany)

Punkty: Kewin Bracik 10, Rafał Janeczko 6, Tomasz Rokicki 5, Krzysztof Smoliński 5, Zavien Klaasen 5