Za nami już 6 kolejek ekstraligi rugby, po których biało-zieloni zajmują czwarte miejsce, ustępując Ogniwie Sopot, Pogoni Siedlce oraz Arce Gdynia, która lideruje w ogólnej punktacji.

Podopieczni trenera Pawła Lipkowskiego mogli zająć trzecią pozycję już w ubiegłym tygodniu, jednak szanse na to były tylko teoretyczne. W praktyce drużyna z Sopotu wysoko wygrała, bo aż 46:12 (17:0) z sochaczewianami, których prowadzi doświadczony Bogdan Wróbel. W tym samym czasie Lechia odprawia z kwitkiem Posnanię, które uległa w Gdańsku 54:21 (49:7). Pomimo wygranej za 5 punktów Lechia pozostaje w cieniu Ogniwa, jednak traci już tylko do najbliższego rywala jeden punkt.

W tym sezonie Orkan przegrywa ze wszystkimi drużynami z góry tabeli. Pierwszy mecz z Arką niszczy nadzieje rugbistów z Sochaczewa na dobry start ligi, ponieważ żółto-niebiescy kładą aż 65 punktów. W Siedlcach jest trochę lepiej ale pomimo to - zespół traci 43 oczka. Trzecia drużyna z aktualnej tabeli dorzuca ich jeszcze 46. Tylko w tych spotkaniach, najbliższy rywal Lechii, traci aż 154 punkty! Skutkiem tego jest niekorzystny bilans 87:207 przy 151:111 Lechii. Pomimo tego Orkan zajmuje 4 miejsce z dorobkiem 13 dużych punktów. Jak to możliwe? Trener Bogdan Wróbel zna realne możliwości swojej formacji i najprawdopodobniej odpuszcza mecze z dużo silniejszymi oponentami. Drużyna motywuje się na określonych spotkaniach i robi wszystko aby zdobyć korzystny rezultat. Dzięki takiej postawie Orkan wygrywa z Budowlanymi Łódź, Budowlanymi Lublin i Posnanią Poznań, a jego styl gry poprawia się.

Zawodnicy z Gdańsk przygotowywali się do meczu z drużyną z Sochaczewa w nieco okrojonym składzie z uwagi na powołanie do kadry narodowej aż sześciu gdańszczan. Na drobny uraz narzekał Cyprian Majcher, który również musiał pauzować. Pozostała część drużyny spotykała się na nowoczesnych obiektach sportowych, które niedawno do użytku oddał klub Gedania Gdańsk. Seniorzy byli wspierani przez młodzież, którą ostatnio mamy okazję obserwować w meczach pierwszej drużyny. 

Sobotni mecz jest szalenie ważny dla biało-zielonych. Oczywiście z kilku powodów, jednak najważniejsze to podbudowanie własne reputacji, utrzymanie tendencji wygranych meczów oraz wtargnięcie na trzecią pozycję przed okresem zimowym. Wszystkie te argumenty przydadzą się w ciężkich miesiącach przygotowań.

Spotkanie będzie transmitowane przez firmę imprezylive.pl. Wszyscy kibice będą mieli możliwość śledzenia meczu na stronie lechiarugby.pl.

Ekstraliga – runda VII – 19/20.10.2013
Awenta MKS Pogoń Siedlce v MKS Ogniwo Sopot (niedziela, godz. 14.00; Szczepański, Piotrowicz, Reks) 
KS Budowlani Lublin v Master Pharm Budowlani Łódź S.A. (sobota, godz. 14.00; Reks, Sienkiewicz, Janeczko) 
KS Posnania Poznań v RC Arka Gdynia (sobota, godz. 13.00; Michałkiewicz, Kościelniak, Pantoł) 
RC Orkan Sochaczew v RC Lechia Gdańsk (sobota, godz. 14.00; Zeszutek, Szostek, Wilk)

{joomplucat:41 limit=9|columns=3}

Zobacz całą galerię

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora