Biało-zieloni w bardzo ciężkich warunkach pogodowych pokonują gospodarzy 36:0 i zapewniają sobie pozycję mistrza jesieni.

Stało sie tak, ponieważ Arka nie zdecydowała się rozegrać meczu w zaśnieżonym Sochaczewie. Punkty dla Lechii zdobył Robert Kuźmiński, który zagrał "gościnnie" w składzie Lechii.

Lechia już drugie spotkanie z rzędu wygrywa z punktem bonusowym. Stało się tak za sprawą aż 6 przyłożeń w spotkaniu. Drużyny z pierwszej czwórki wygrywały jeszcze wyżej ze stołeczną piętnastką, aczkolwiek jeszcze nikt nie mierzył się w takich warunkach. Robert Kuźmiński, który zmienił kontuzjowanego Karola Hedesza zdobył 10 punktów, pomimo swojej przerwy w treningach z Lechią. Robert wyjechał po zakończeniu ubiegłego sezonu do Warszawy ze względów zawodowych i od tamtego czasu nie ma go w składzie mistrzów Polski.

Lechia wraca szczęśliwa do Gdańska, ponieważ udało jej się wygrać kolejny mecz o punkty w ekstralidze. Niestety kontuzji barku doznał Karol Hedesz. Po powrocie do Gdańska i wizycie u lekarza poinformujemy o stanie zdrowia naszego zawodnika. Gdańszczanie swój kolejny mecz zagrają dopiero za 2 tygodnie z Pogonią w Siedlcach.

Punkty dla Lechii: Marek Płonka 10, Robert Kuźmiński 10, Rafał Janeczko 6, Tomasz Hebda 5, Piotr Jurkowski 5

Skład Lechii Gdańsk: Zieliński (70 Dobkowski), Buczek (45 Klusek), Kaszuba - Nowak, Wantoch-Rekowski - Wójcik, Kochański (65 Olszewski), Hebda - Janeczko (55 Kreft) - Buchajło - Płonka (65 Beśka), Hedesz (25 Kuźmiński), Majcher, Piszczek - Jurkowski.

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora