Rugbiści Lechii wygrali w meczu finałowym 27:22 (6:7) z Budowlanymi Łódź i po 10 latach odzyskali tytuł Mistrza Polski. O fakcie tym informowaliśmy w niedzielę, poniżej szczególowa relacja.

Po raz jedenasty w historii klubu do Gdańska trafiło złoto. Mecz był bardzo wyrównany i zacięty od początku do końca. Najważniejszą informacją teraz jest fakt, że LECHIA JEST MISTRZEM POLSKI.

Od pierwszych minut spotkania Lechia ruszyła do ataku. Po doskonałej akcji Bryce, Jurkowski, Kwiatkowski padło przyłożenie już w 7 minucie. Następnie po karnym dla Budowlanych Sokhadze zdobywa 3 punkty. Kolejne przyłożenie padło dopiero w 53 minucie i zdobył je Tomasz Hebda. Do tego czasu Sokhadze dokładał na konto punktowe Budowlanych po 3 punkty z celnych egzekucji rzutów karnych. Pierwsza część gry zakończyła się wynikiem 7:6 dla Lechii. W drugiej połowie padło więcej punktów, a co najważniejsze kibice mogli podziwiać aż 3 przyłożenia, w tym dwa wykonane przez graczy z Gdańska. Finalny wynik, który dał Lechii mistrzostwo Polski to 27:22 i wpisuje się do historii.

Lechia zagrała jak drużyna kompletna, która potrafi uruchamiać wszystkie swoje atuty potrzebne do zwycięstwa. Zaangażowanie zawodników z Gdańska można było podziwiać przez 80 minut. Paweł Nowak z pogruchotanym nadgarstkiem, Grzegorz Janiec z urazem karku, a Rafał Witoszyński z naciągniętym do kresu wytrzymałości ścięgnem Achillesa. To tylko część urazów jakie występowały w szeregach biało-zielonych. Wszyscy jednak zagrali, ponieważ do tego zobowiązywał ich charakter. Lechia udowodniła, że w tym roku wykonała bardzo dużą pracę i złoto absolutnie jej się należało.

Budowlani Łódź - Lechia Gdańsk 22:27 (6:7)
Lechia: David Chartier 12, Robert Kwiatkowski 10, Tomasz Hebda 5
Budowlani: Teimuraz Sokhadze 17, Tomasz Kozakiewicz 5

Lechia Gdańsk: Rafał Witoszyński, Grzegorz Janiec (64' Karol Hedesz), Sławomir Kaszuba (79' Dariusz Pionk), Michał Krużycki (77' Cyprian Majcher), Paweł Nowak (30' Łukasz Doroszkiewicz, Rafał Sajdur, Tomasz Hebda, Rafał Wojcieszak (56' Piotr Piszczek), Mariusz Wilczuk, Rafał Janeczko (70' Jurij Bukhalo), Robert Kwiatkowski, Henry Bryce, Aleksander Nowicki, Piotr Jurkowski (79' Marek Płonka), David Chartier.

Blachy Pruszyński Budowlani SA Łódź: Michał Królikowski, Kamil Bobryk, Merab Gabunia, Przemysław Szyburski, Davit Guguszwili, Dominik Skwarciak (65' Marek Mirosz), Władysław Grabowski (77'Mariusz Fortuna), Kacper Ławski, Łukasz Żórawski, Teimuraz Sochadze, Dariusz Kaniowski, Grzegorz Dułka, Sebastian Łuczak, Tomasz Kozakiewicz, Tomasz Stępień.

Źródło /foto: lechiarugby.pl