Ukazała się oczekiwana od kilku lat książka Andrzeja Tempczyka (1941-2010) „50 lat Rugby Lechii Gdańsk 1956-2006”, uzupełniona o lata 2007-2014.

Kilka słów o zawartości książki. Po wstępie, przedstawieniu sylwetki autora, historii rugby na świecie i w Polsce mamy historię rugby na Pomorzu, a następnie zestawienie meczy ligowych, sezon po sezonie rozegranych przez Lechię. Kolejne rozdziały zawierają szczegółowe zestawienia i opracowania statystyczne m.in. zestawienie wyników meczy Lechii ze wszystkimi drużynami I ligi, lista zawodników Lechii występujących w rozgrywkach I ligi, wykaz osobowy, ranking i wykaz osiągnięć trenerów czy analiza składów drużyn I ligowych. Autor wypływa ponownie na szersze wody opisując Rugby 7, Rugby Kobiet by powrócić do Gdańska w rozdziałach o Rugby Oldboys Klubie, zarysie historii BKS Lechia i RC Lechia czy sylwetkach osób zasłużonych dla klubu.

Książkę kończy kronika fotograficzna podzielona na lata 1956-1970, 1971-1990, 1991-2006 i 2007-2013. W załącznikach pojawia się historia klubu w latach 2007-2014.

Uroczysta prezentacja książki odbędzie się dziś o godzinie 19.00 na Spotkaniu Wigilijnym w restauracji „Lucynka” w Gdańsku-Wrzeszczu, na której obecni będą główni bohaterowie książki oraz zaproszeni goście.

Zainteresowani zakupem książki proszeni są o kontakt z Piotrem Płoszajem: mail Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. lub tel. 603-979-086. Podstawowe informacje: stron 392, wymiary 177 x 242 mm, oprawa twarda, cena publikacji to 59,90 zł.

Do lektury zachęca Bogdan Jancen, prezes RC Lechia Gdańsk:

Szanowni Czytelnicy!
Oddajemy do Waszych rąk książkę autorstwa Andrzeja Tempczyka. Wieloletniego zawodnika, trenera sekcji rugby BKS Lechii Gdańsk. Pan Andrzej przez wiele lat, wraz z grupą oddanych mu przyjaciół z boiska, zbierał materiały, zdjęcia do książki którą pisał na 50-tą rocznicę rugby w Lechii Gdańsk. Wiele trudności jakie musiał pokonywać nie pozwoliły Mu jej ukończyć w terminie. Książkę ukończył w 2008 roku. Niestety nie dożył jej wydania. Ciężka choroba z którą zmagał się przez lata wygrała.
A książka? Leżała na półce i czekała na swój czas. I doczekała się. Grupa kilku osób związanych z RC Lechia postanowiła ją wydać. Wydać w praktycznie niezmienionym kształcie, tak jak ją ukończył Pan Andrzej.

Jako, że książka dotyczy lat 1956-2006, postanowiliśmy jedynie dodać do książki dwa załączniki oraz rozszerzyć kronikę fotograficzną. Wszystko po to, aby przybliżyć czytelnikowi ostatnie lata historii RC Lechia.
Życzę wielu wrażeń podczas lektury!

Źródło: pzrugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora