W czwartek 25 kwietnia na Narodowym Stadionie Rugby w Gdyni spotkały się dwie ekipy juniorów z nad morza - Lechia Gdańsk oraz Arka Gdynia.

Gospodarze musieli uznać wyższość gości. Wynik końcowy 10:0. 

Sparing został rozegrany w formule 2x30 minut. Wynik do przerwy 0:0 nie wskazywał na dominację żadnej z ekip, obie grały równie dobrze. W drugiej połowie jednak okazało się kto ma silniejsze nerwy oraz jest bardziej zdeterminowany. Czym wygrała Lechia? Przede wszystkim skuteczniejszą obroną.

Skład Lechii:

Karol Szymanowski, Tomasz Świenc, Kuba Muchlado - Alan Maszota, Patryk Otto - Igor Olszewski, Krzysztof Smoliński, Radosław Dabkiewicz - Krystian Latopolski - Kacper Paruszewski, Grzegorz Bucholc, Sebastian Beśka, Vitalii Masandik, Szymon Mrozewski, Adrian Kreft - Mariusz Czarnowski, Marek Frączek, Kacper Dziurzyński.

Punkty dla Lechii zdobyli:

Tomasz Świenc po maulu oraz Szymon Mrozewski w grze otwartej. Obyło się bez kontuzji po stronie Gdańszczan, nie obyło się jednak bez żółtych kartek - jedna dla Igora Olszewskiego oraz dwie dla zawodników Arki.

Warto dodać, iż Lechia zaprezentowała się w nowych strojach firmy Adidas wzorowanych na tych, w których grali Włosi podczas Pucharu 6 Narodów.

Źródło: lechiarugby..pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora