W spotkaniu na szczycie III kolejki rugbowej ekstraklasy padł remis 20-20, losy meczu rozstrzygnęły się w doliczonym czasie gry po karnych wykonanych przez Rafała Janeczkę i Szymona Sirockiego.

Gdy wydawało się, że to Lechia w końcówce wydrze gdyńskiej drużynie zwycięstwo,nasi zawodnicy popełnili błąd, broniąc z pozycji spalonej i umożliwili Sirockiemu zdobycie trzech punktów na wagę remisu.Był to mecz walki dosłownie o każdy metr boiska!

Warty odnotowania jest fakt powrotu do drużyny po kontuzji reprezentacyjnego łącznika ataku Dawida Lorentowicz.
W dalszym ciągu trener Lipkowski stawia na młodych zawodników, kolejny mecz zaliczyła "lechijna" młodzież- Panasiuk, Kacprzak, Dabkiewicz, Płoński i Bracik.

RCLG - 5 Bracik, 15 Janeczko.
RCAG - 5 Rakowski, 12 Banaszek, 3 Sirocki.

Skład RCLG: Kacprzak, Wenta, Kaszuba - Doroszkiewicz, Lademan - Panasiuk, Płoński, Płonka - Janeczko - Lorentowicz - Zajkowski, Wilczuk, Bracik, Rokicki - Robert Kwiatkowski
zmiany: Wantoch-Rekowski za Doroszkiewicza (41'), Hedesz za Płońskiego (47'), Narwojsz za Lorentowicza (52'), Plich za Wentę (52'), Dabkiewicz za Lademana (67'), Piszczek za Wilczuka (80')

Skład RCAG: Bartkowiak, Wojaczek, Bysewski - Podolski, Zdunek - Rafał Kwiatkowski, Grabowski, Raszpunda - Szostek - Banaszek - Sirocki, Szrejber, Zaradzki, Rakowski - Stępień
zmiany Zypper za Raszpundę

Kolejny mecz za tydzień w Gdańsku podejmujemy na T29 Budowlanych Łódź!

Źródło: lechiarugby.pl

O AUTORZE
DarioB
Author: DarioBWebsite: https://www.dariob.net/
Redaktor Naczelny
Z portalem Lechia.net związany od 2003 roku. Wcześniej głównie foto, obecnie badanie historii Klubu.
Ostatnio napisane przez autora